آشنایی با انواع تجارت ها و نحوه تاجر شدن

تجارت

 

به خرید و فروشی که بین دو طرف انجام گرفته و هر دو طرف معامله رضایت کافی را دارند تجارت میگوییم حال باید بدانیم که هر خرید و فروشی تجارت نیست و هر  تجارت کننده ای تاجر نیست  هدف ما آشنایی و آموزش انواع تجارت ها و نحوه تاجر شدن میباشد .

انواع تجارت :

۱تجارت خارجی

مبادلات مالی با یک کشور خارجی که ما محصولی را به آن کشور صادر و یا از آن کشور وارد میکنیم .

۲تجارت داخلی

مبادلاتی که  بین شهر ها و افراد مختلف در داخل کشورمان در حال انجام شدن می باشد.

آشنایی با انواع تجارت

نقش هایی که در تجارت میتوانیم ایفا کنیم

  1. تولید کننده ها (وارد کننده) :

تولید کننده میتواند یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد که یک محصولی را تولید یا وارد میکند .

2-توزیع کننده

شما میتوانید به عنوان یک توزیع کننده محصولی که تولید یا وارد شده را ، برای  توزیع و فروش آن محصول آماده کنید .

3- خدماتی در جهت تسهیل تجاری

شامل خدماتی میشود که شما در تسهیل امور تجاری از قبیل توزیع یا تولید میتوانید انجام دهید.

انتخاب نقش در تجارت

حال ما برای بالابردن دانش خود ابتدا باید نقش خود را در تجارت با توجه به سرمایه اولیه ،نیروی انسانی ، میزان مهارت و …  انتخاب کنیم که میخواهیم یک تولید کننده یا توزیع کننده یا تسهیل دهنده خدمات تجاری باشیم تا خود را برای سود آوری بهتر آماده کنیم .

1- نقش تولید کننده و نیاز های این نقش:

برای اینکه یک تولید کننده در تجارت بتواند خوب نقش ایفا کنید باید سرمایه اولیه و نیروی کار داشته باشد و از همه مهمتر به قدرت تحمل ریسک نیاز دارد . برای مثال شما در نقش تولید کننده میتوانید کشاورزی باشید که محصولی را به بار می آورد یا میتوانید کارخانه داری باشید که محصولی را تولید میکند یا حتی وارد کننده ای باشید که فقط یک محصول را وارد میکنید .

2-نقش توزیع کننده و نیاز های این نقش :

توزیع کننده ها که بیشترین حضور را در بازار نسبت به نقش های دیگر ایفا میکنند در سطح های زیادی فعالیت میکنند که یکی از رایج ترین این سطح ها خورده فروشی اقلام خوراکی یا سوپرمارکت ها  هستند که یک نوع توزیع کننده به شمار میروند ، در نقش توزیع کننده باید سطح خود را انتخاب کنید و با توجه به سطح خود قدم بردارین . شاید این سوال هم برای شما به وجود آید که آیا برای ورود به بخش توزیع کننده نیاز به سرمایه اولیه می باشد ؟ بله ولی اگر سرمایه اولیه نباشید هم امکان پذیر میباشد . یا شاید آیا برای ورود به بخش توزیع کننده نیاز به نیروی انسانی می باشد ؟ بله ولی در صورت نبود نیروی انسانی هم کار نمیخوابد و باید از ترفند ها استفاده نمود . همچنین شما باید آگاه باشید که برای ورود به بازار باید قدرت ریسک پذیری داشته باشید همانگونه که میدانید هر کاری ریسک دارد ولی با ترفند های اقتصادی میتوانید این ریسک را به حداقل برسانید .

3- نقش تسهیل در خدمات و نیاز های این نقش :

در این نقش ما میتوانیم به تسهیل در تولید یا توزیع محصولات بپردازیم . صرافی ها یکی از تسهیل دهنده ها در خدمات مالی بین دو تاجر باشند که با تسهیل این فرآیند به سود دست میابند . نقش ها و روش هایی که میتوان با آن وارد تجارت شد گفته شد برای انتخاب و سرمایه گزاری درست نیاز به تفکر عمیق میباشد که مجموعه کارآفرینی پوردانش در تمامی این مراحل همواره گام به گام با شما همراه است .

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×