آشنایی با تجارت انگور

تجارت

آشنایی با تجارت انگور

انگور به عنوان یک میوه بهشتی به دو نوع بی دانه و دانه دار تقسیم می شود. هر یک از این دو نوع در رنگ های مختلف سرخ و سیاه و زرد و تقریبا سبز دیده می شود. در ایران انواع مختلف انگور تولید می شود. از جمله انگور های زرد بی دانه که پرطرفدارترین انگورهاست. همچنین انگور سیاه ، سبز کشمشی ، یاقوتی و … که اکثرا صادراتی محسوب می شوند.

 

 

تولید انگور در ایران و جهان

هزینه تمام شده برای تولید هر کیلوگرم تقریبا بالاست ، چون روش های کاشت ، داشت ، برداشت و پس از برداشت برای نگهداری انگور کاملا به صورت سنتی انجام می شوند که باعث می شود هزینه ها بالا رود و باعث کاهش صرفه اقتصادی می شود. بدین صورت توان رقابتی رو از تولیدکننده ها می گیرد.

 

 

بزرگترین تولیدکننده انگور در جهان چین است. سپس ایتالیا و آمریکا هستند. تولید این محصول در کشور خودمان حدود 3 میلیون تن در سال است.

انگور کاشمر یکی از مرغوب ترین انگورهاست که به پاکستان صادرات می شود و در گذشته به روسیه هم صادر می شد.

انگور آذربایجان غربی ، قزوین ، تاکستان و شاهرود نیز از انگورهای مرغوب هستند اما به دلیل دانه دار بودن ، در بازار صادراتی سهم چندانی ندارند.

همچنین یکی از شهرستان های مهم ، شهرستان ملایر است که به عنوان یکی از بزرگترین قطب های تولید انگور و کشمش در کشور شناخته شده است و شهرت جهانی دارد. بهترین نوع انگور در این شهر از نوع بی دانه سفید است.

 

صادرات و واردات انگور

سهم صادرات انگور در بازار جهانی بیش از 8.7 میلیارد دلار است. بزرگترین کشورهای صادرکننده : شیلی ،هلند ، آمریکا ، ایتالیا و پرو هستند.

با وجود اینکه صادرات انگور ایران چندان موفق نیست ، اما در کل صادرات انگور در 4 سال اخیر بیش از 11 درصد رشد نشان می دهد. کمتر از 10 درصد انگور تولید شده  ایران به کشورهای دیگر صادر می شود.

از جمله کشورهایی که ایران به ان ها صادرات دارد می توان به کشورهای خلیج فارس و پاکستان اشاره کرد. ایران به کشورهایی نظیر :  روسیه ، قزاقستان ، عمان ، افغانستان  و ترکیه صادرات انگور و آب انگور دارد.

به طور کلی ایران انواع انگور تولیدی خود را که شامل انگور تازه و انگور خشک شده است به بیش از 80 کشور صادر می کند .

در سال 96 ایران چیزی حدود 11 میلیون دلار صادرات انگور و آب انگور داشته است. گرچه صادرات خیلی موفقی در زمینه انگور نداشتیم اما در بحث فراورده ای انگور مانند کشکش بسیار عالی عمل کرده ایم و صادرات کشمش کشور خوب است  و بازار خوبی دارد.

 

 

از دلایل مهمی که ایران نتوانسته صادرات خوبی برای انگور داشته باشد:

  • کاشت و بهره وری سنتی و غیرعلمی در باغ های انگور
  • برخی آفت ها که باعث بی کیفیت شدن انگور می شوند
  • کمبود آب که باعث گرمازدگی انگور میشود و به کیفیت انگور خسارات زیادی وارد می کند.

از تمامی این موارد هم بگذریم یکی از بزرگترین موانع که باعث می شود ما نتوانیم سهممان را در بازار جهانی داشته باشیم ، نداشتن یک استراتژی خیلی قوی برای بازاریابی و فروش در بازارهای خارجی است. در واقع همان مشکل اساسی که قبلا هم به آن اشاره کردیم ، نداشتن تاجر های قوی که بتوانند این بازار را در خارج از کشور شکل دهند و صادرات قوی داشته باشند.

 

 

در مورد واردات انگور ، ایران واردات آن چنانی ندارد و به اندازه کافی در کشور تولید می شود.

 

گمرک های مهم

از گمرک های مهم برای صادرات انگور : گمرک شلمچه ، پیرانشهر، سنندج ، زاهدان و بازارچه مرزی ریمدان ، به کشورهای عراق و پاکستان می باشند.

 

 

بسته بندی انگور

ظروف بسته بندی نقش بسیار مهمی در بحث صادرات و بحث کیفیت انگور در مدت حمل و نقل و حتی نگهداری در سردخانه ها دارد.

مقاومت ظروف بسته بندی باید به صورتی باشد که تا حدودی بتواند سنگینی چند بسته را که روی هم قرار می گیرند را تحمل کند چون انگور محصول حساسی است.

جعبه های کارتنی خیلی در بسته بندی انگور کاربرد ندارند و قابل اعتماد نیستند. اما جعبه های پلاستیکی به علت اینکه جذب رطوبت اندکی دارند ایده ال اند ، همچنین قابلیت شستشو هم را هم دارند و می توانند بهترین بسته بندی برای انگور باشند.

بسته بندی صادراتی انگور (بسپار فوم)

با اینکه انگور محصول خوبی برای تجارت داخلی است اما برای صادرات محصول مناسبی نیست.

اگر در مناطقی که ذکر شد باشید و دسترسی مستقیم به انگور دارید انگور به همراه مشتقات و فراورده هایش می تواند گزینه خوبی برای شروع تجارتتان باشد.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×