آشنایی با تجارت پلاستیک

تجارت

تجارت پلاستیک

همه شما ظروف پلاستیکی را می شناسید و در خانه هایتان از ان استفاده می کنید. امروز می خواهیم‌ کمی در مورد این محصول و تجارت ان صحبت کنیم. همانطور که می دانید پلاستیک انواع مختلفی دارد و در انواع اشکال و طرح های مختلفی می باشد. بعضی از این انواع یکبار مصرف اند و بعضی چند بار مصرف.

 

 

جالب است بدانید ما درحال حاضر بیشتر از  ۱۰هزار نوع پلاستیک داریم. تنوع بالایی در طرح و شکل ان وجود دارد. حتی می توان این محصول را طوری تولید کرد که شکل چرم ، چوب ، ابریشم و یا محصولات دیگر به نظر برسد.

 

در ارتباط با تجارت پلاستیک

کشورهای امریکا ، کانادا و مکزیک بیشترین حجم تولید پلاستیک را در جهان دارند. همچنین کشورهای اروپایی و ژاپن هم در تولید جهانی اسم دارند.

اما برویم سراغ کشور خودمان ایران.

خبر خوب این است که ظروف پلاستیکی در ایران کیفیت خوبی دارند و از ویژگی های خوب آن می توان به سبکی و حمل اسان ان اشاره کرد. همین ویژگی کوچک اما خوبش باعث شده صادرات ایران به عراق ، افغانستان و چند کشور همسایه افزایش پیدا کند.

 

فکر نکنید که چین در این میان اسمی ندارد ، قطعا چین در تمام تجارت ها هست. چین و ترکیه هم از کشورهای مهم تجارت پلاستیک با ایران هستند چه در بحث واردات و چه در بحث صادرات.

اما متاسفانه اینجا هم اگر ما بخواهیم به چین صادرات کنیم هزینه های بالای گمرکی و حمایت نشدن از طرف دولت یک مانعی هست که نتوانیم صادرات خوبی به این کشور داشته باشیم.

واردات پلاستیک به ایران

وارات پلاستیک به ایران خیلی خیلی جزئی انجام می شود و فقط برخی محصولات خاص مثل سمپاش و امثال آن که نمونه هایش را نمی توان در ایران به درستی درست کنند واردات میشود. البته این نکته را هم باید بگویم که ما دستگاه های تولید این پلاستیک ها را واردات می کنیم از کشورهایی مثل آلمان و کشورهای اروپایی دیگر.

 

برویم سراغ گمرک ها

گمرک منطقه آزاد اروند ، منطقه ویژه بوشهر ، از گمرک های مهم برای صادرات و واردات این محصول به چین می باشد.

بازرگان و جلفا به علت داشتن ارتباط نزدیک با کشور ترکیه از گمرک های مهم محسوب می شوند.

برای صادرات به کشور عراق که در حال حاضر از کشورهای مهم صادارت پلاستیک برای تاجران ایرانی به حساب می اید گمرک کرمانشاه و مهران از مهمترین گمرک ها به حساب می آیند.

خلاصه اگر از این مناطق هستید بچسبید به تجارت پلاستیک.

برای بسته بندی پلاستیک هم نیاز به طرح و ایده خاصی ندارید و دغدغه ای نداشته باشید برای بسته بندی پلاستیک چون پلاستیک بسته بندی خاصی ندارد

و ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که کسانی که در حوزه پلاستیک فعالیت می کنند به صورت شخصی این کار را انجام می دهند و مافیای خاصی در این زمینه وجود ندارد

چرا باید برویم سراغ تجارت پلاستیک؟

ببینید ما تولید خیلی خوبی در این زمینه داریم.

حدود ۳۰۰تن سالانه در جهان پلاستیک تولید می شود که ۲میلیون تن آن در ایران تولید می شود. درواقع مصرف پلاستیک هم در ایران زیاد است مصرف پلاستیک ایران ۳ برابر مصرف جهانی است.

 

در مورد معاملات پلاستیک در ایران مقدار معامله هایی که در این حوزه انجام می شود بطور کلی در کشور چیزی حدود ماهیانه ۱۰۰میلیارد تومان و حتی بیشتر است.

شما فکر کنید یک بخش کوچکی از این معاملات و سودها را بتوانید به سمت خود بیاورید فوق العاده نمی شود؟

فکر میکنم از بهترین کشورهایی که می توان با ان وارد کار شد ترکیه و عراق می باشد چون میزان مسافر در این کشورها بالاست و یکی از این کشورها توریستی است و دیگری زیارتی . همچنین مصرف پلاستیک هم در این کشورها خیلی زیاد است.

تجارت داخلی

اما نکته خیلی مهمتر این است که تجارت داخلی پلاستیک را قبل از صادرات می توان انجام داد ، چون مصرفمان خیلی زیاد است و ایران جزو ۱۰ کشور اول مصرف کننده پلاستیک است و سودهای خیلی زیادی در این محصول به ظاهر کوچک است که می تواند شما را در تجارت خیلی غنی کند و سودهای زیادی را به سمت شما بیاورد.

قطعا بدانید که طرح تاجر شوید بهترین راه برای رسیدن به این تجارت است سریع ترین راهی است که می تواند شما را وارد تجارت پلاستیک بکند که بتوانید برند شخصی خود را داشته باشید خوب بفروشید و سود کنید و از تجارت ان لذت ببرید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×