آیا کارت بازرگانی جایگزین دارد؟

تجارت

آیا کارت بازرگانی جایگزین دارد؟

یک کارت دیگری که در ایران در نقش کارت بازرگانی است و گرفتن آن خیلی آسان تر است ، کارت بازرگانی تعاونی است. اگر شما در ابتدای کار هستید و می خواهید شرکت ثبت کنید ، به جای این که بروید و شرکت سهامی خاص و عام یا مسئولیت محدود بزنید ، اگر شرایطش را دارید می توانید شرکت تعاونی بزنید. با این کار می توانید از اداره تعاون درخواست کارت بازرگانی تعاونی کنید.

 

 

شرکت های تعاونی به چه منظوری به وجود امده اند و چه مزایایی دارند؟

مهم‌ترین ویژگی شرکت تعاونی این است که برای رفع نیازهای مشترک، بهبود اوضاع، مهیا کردن احتیاجات و تامین کالاها و خدمات یک گروه تاسیس می‌شوند، نه برای کسب منفعت تجاری افراد. در واقع هدف از تشکیل شرکت‌های تعاونی حمایت اقتصادی از اقشار کم‌درآمد جامعه است. به همین منظور نیز امتیازات فراوانی از سوی دولت برای آنها در نظر گرفته شده است. معافیت‌های مالیاتی، وام‌های بانکی کم‌بهره و واگذاری‌های اموال دولتی با تسهیلات خاص از این جمله‌اند. مدیریت این مجموعه‌ها نیز مقررات مخصوص به خود را دارد که برای تعداد زیاد اعضا مناسب است. به عنوان نمونه، رای اکثریت برای تصمیم‌گیری‌ها ملاک است و منظور از اکثریت برخلاف سایر شرکت‌ها، اکثریت عددی شرکا است نه اکثریت سرمایه‌ای اشخاص. همچنین نقل و انتقال سهام نیز ساده‌تر از دیگر انواع کمپانی‌ها انجام‌پذیر است و مسئولیت اعضا فقط به میزان سهام آنها خواهد بود.

 

 

بدون تحصیلات دانشگاهی نیز می‌ توان برای ثبت شرکت تعاونی اقدام کرد. گفتنی است که منظور از ارائه مدارک تحصیلی، به معنی تحصیل در دانشگاه نیست و مدرک سیکل یا دیپلم نیز جزو مدارک تحصیلی هستند.

 

مزایای کارت بازرگانی تعاونی نسبت به کارت بازرگانی

کارت بازرگانی تعاونی هیچ ارتباطی با اتاق بازرگانی ندارد ، همچنین دردسرهای آن را نیز ندارد.

کارت بازرگانی تعاونی دقیقاً همان کاری را می ‌کند که کارت بازرگانی می‌ کند و هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

کارت بازرگانی تعاونی با در نظر گرفتن تجربیات این چند سال ، نشان می‌ دهد که خیلی کاربردی تر است برای مثال وقتی که شما کارتان در گمرک گیر کرده است افراد در گمرک به شما با یک حالت دلسوزانه تری نگاه می کنند ، با خودشان فکر میکنند که طرف روستایی است ، بهتر است کار او را جلوتر بیندازیم ، بتواند سریع تر به کارش برسد.

 

 

در واقع کار خیلی سریع تر راه می افتد.

بنابراین با داشتن شرکت تعاونی می توانید کارت بازرگانی تعاونی نیز داشته باشید و دقیقاً همان کارهایی که کارت بازرگانی اتاق بازرگانی برای شما می کند را همین کارت هم برای شما انجام می دهد و شما هیچ کمبودی نخواهید داشت.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×