شرکت های مدیریت صادرات 2

تجارت

ایرادات شرکت های مدیریت صادرات

این شرکت ها یک سری ایراداتی هم دارند که اگر قرار باشد شما یک روزی با آن ها همکاری کنید باید از این ایرادات مطلع باشید.

در مقاله قبلی در مورد ویژگی های شرکت مدیریت صادرات صحبت کردیم و گفتیم یک سری شرکت هایی هستند که برای تسهیل کردن روند صادرات روی کار آمده اند.

 

 

و به جایی رسیدیم که گفته شد این شرکت ها چند ایراد شاخص دارند.

 

به چند نمونه از ایرادها می پردازیم:

کاهش حاشیه سود تولید کننده ها

شما وقتی می خواهید صادرات کنید ، یک سری هزینه ها را باید انجام دهید. وقتی کارتان را به شرکت مدیریت صادراتی می سپارید دوباره همان هزینه ها را متحمل خواهید شد که علاوه بر این ، یک پورسانت یا یک کمیسیون هم به شرکت مدیریت صادرات می دهید و این باعث می شود که سود شما در صادراتتان پایین تر بیاید.

 

 

عدم تمرکز

خیلی از شرکت های مدیریت صادرات در بخش های مختلف کار می کنند که از مواد غذایی گرفته تا مواد شیمیایی و صنعت و دستگاه های صنعتی و …

و تمام این بخش ها را پوشش می دهند.

شما حتی اگر یک شرکت مدیرت صادرات باشید ، اگر روی یک بخش خاص یا یک گروه خاص تمرکز نداشته باشید ، نمی توانید در آن موفق شوید.

 

 

درواقع شرکت هایی که حوزه های مختلف را پوشش می دهند ، فعالیتشان مثل یک جوک است و بدانید که این شرکت ها کمک آن چنانی به شما نمی کنند.

اگر می خواهید از یک شرکت مدیریت صادرات کمک بگیرید ، روی آن هایی دست بگذارید که تخصصی کار می کنند یعنی مثلا فقط روی مواد غذایی کار می کنند و برای مواد غذایی در کشورهای مختلف بازارسازی کرده و فقط روی همین بخش تمرکز دارند.

این باعث می شود که هم خودشان رشد کنند و هم شما را سریعتر بالا ببرد.

برای مثال شرکت هایی هستند که روی زعفران کار می کنند و از طرفی روی گز هم کار می کند و همچنین روی گرانول هم کار می کنند.

اصلا گرانول ربطی به بازاریابی این شرکت ندارد ، پس در این حوزه ضعیف تر عمل می کنند.

 

تولیدکننده بر بازاریابی کنترل دقیقی ندارد

قلب تپنده هر تجارتی ، بازاریابی و فروش است.

اگر یک تولید کننده برای فروشش وابسته به یک مجموعه دیگری بشود و به هیچ وجه بر فروش هیچ نظارتی نداشته باشد ، گرچه که قیمت نهایی را او تایید می کند اما صفر تا صد کار را شرکت مدیریت صادرات انجام می دهد و بدین ترتیب تولید کننده ها کنترل کاملی بر بازاریابی ندارند و در نهایت باعث می شود که این ها فروش و بازاریابی را یاد نگیرند و بلد نباشند و به تنبلی در این زمینه عادت کنند.

 

 

شرکت مدیریت صادرات یک شرکت خصوصی است ، ممکن است با آن ها به مشکل و اختلاف بخورید ، ممکن است اصلا نخواهند با شما کار کنند ، آن موقع تولید کننده فلج می شود و کارش می خوابد.

بنابراین اگر که قرار است از شرکت های مدیریت صادرات کمک بگیرید در کنارش خودتان باید برای بازاریابی و فروش مهارت داشته باشید و خودتان تلاش کنید و مشتری ها را خودتان هم به دست بیاورید.

به هیچ وجه ، نه تنها این شرکت ها بلکه به هیچ شرکت دیگری وابسته نشوید و فروش را در دست خود بگیرید.

در نهایت وقتی میخواهید با این شرکت ها همکاری کنید در قراردادتان توافق کنید که بازاریابی ، کارهای خدماتی مثلا ترخیص کارهای گمرکی را انجام بدهند اما دسترسی نهایی به مشتری ها را خودتان داشته باشید و خودتان بتوانید بعدها روی مشتری ها مانور دهید.

این شرکت ها هنوز خیلی و آن چنانی فعالیت گسترده ای را ندارند و تقریبا نوپا هستند ، به مرور که کار کنند قطعا در جریان کار است که مزایا و معایب روشن تر می شوند و ما بهتر و واضح تر می توانیم در موردشان صحبت کنیم .

به نظر شما شرکت های مدیریت صادرات با شرکت های مدیریت بازرگانی چه تفاوتی دارند؟

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×