با خرابی بازار چیکار کنم؟

تجارت

با خرابی بازار چه کنم؟

در این شرایط بد اقتصادی چه استراتژی هایی باید به کار ببریم تا در نهایت برنده خودمان باشیم؟ از استراتژی های مختلفی می توان استفاده کرد. یک سری از آدمها استراتژی شون اینه که کار رو بیخیال شوند و بخوابند و فکر می کنند زمان ، زمان استراحت است. خیال می کنند در این شرایط فعلی باید فعلا کاری نکنند و منتظر باشند تا شرایط بهتر شود ، بعدا دوباره وارد میدان شوند و کارشون رو از سر بگیرند.

 

 

 

به نظر شما آیا منطقی است که اگر قبلا کسب و کارتون بهتون 50 تومان درآمد میداد الان 20 تومان میدهد را ول کنید و به استراحت بپردازید و آن 20 تومنی که میگرفتید را هم به صفر برسانید تا بعدها دوباره کسب و کارتون رو از سر بگیرید؟ به نظرتان عقب تر نمی مانید؟

یا به عنوان مثال همین حالا بخواهید یک کسب و کاری تشکیل دهید و بتوانید از درآمد صفر تومان به 5 تومان برسید آیا منطقی است که چون شرایط اقتصادی بد است دست نگه دارید و درآمدتون رو در حد همون صفر تومن نگه دارید که شاید در آینده شرایط بهتر بشود یا نه؟

و یا میخواهید با همین شرایط بد اقتصادی با تمام بدی هایش بسازید و کار خودتون رو انجام می دهید و به درآمد برسید؟

بنابراین شما باید در همین شرایط به جلو حرکت کنید و پیشرفت کنید شما باید با بازار سازگاری داشته باشید باید دوام بیاورید باید درآمد خودتون رو حفظ کنید

خیلی از افراد میگویند بعد از کرونا شروع میکنم یا منتظرم دانشگاهم تمام شود یا منتظرم که دولت عوض شود و …

شرایط بد اقتصادی

 

فرض کنید شرایط بد همیشگی است

شما اگر میخواهید رشد کنید ، اگر میخواهید موفق شوید ، شرایط بد را باید همیشگی بدانید این نکته کلیدی بسیار مهم است ، شما زمانی می توانید در این شرایط موفق باشید که با کرونا خو گرفته باشید و کرونا را مشکلی بر سر راهتان نبینید ، زمانیکه با کرونا خو گرفتید ، زمانیکه این شرایط برایتان عادی شد میتوانید برای آن استراتژی بچینید و راهکار بیابید و در همین شرایط میتوانید خودتون رو رشد دهید پس منتظر نباشید کرونا تمام شود ، کرونا هست.

تجارت خود را آغاز کنید

بیایید و با همین شرایط کرونایی همین شرایط بد اقتصادی دست به کار شوید.

همگی میدانیم که سالهاست کشورمان تحریم است. شما باید با همین تحریم ها خودتون رو سازگاری دهید و شروع به کار کنید ، مثل خیلی های دیگر.

فراموش نکنید شما از بقیه چیزی کم ندارید ، اگر آنها میتوانند پس شما هم میتوانید.
بارها گفته شد که الان بهترین زمان است در واقع شرایط بد اقتصادی بهترین زمان برای رشد شماست. برای کسب و کارهای جدید بهترین شرایط است چون خیلی از کسب و کارهای بزرگ در این شرایط است که از بین میروند و کنار کشیده میشوند و جا برای شما باز میشود تا با سرعت بالایی رشد کنید ، با سرعت بالایی شناخته شوید و به چشم مشتری ها دیده شوید ، شانس موفقیت شما در این شرایط خیلی بیشتر است.

درآمد بالای کاسبان باعث می شود قید درآمد کمتر را بزنند

خیلی ها میگویند آنهایی که کسب و کار دارند چیزی نمی دانند که کنار میکشند و می روند؟

در جواب این افراد باید بگویم که آنها در این میدان مبارزه دیگر خسته اند آنها درآمد 500 میلیون در ماه را دیده اند و به 50 میلیون در ماه نمی توانند رضایت دهند و اذیتشان می کند.
ولی درآمد 50 میلیون در ماه برای شمایی که تازه میخواهید وارد بازار شوید درآمد خیلی خوب و ایده آلی است ، شما به آن راضی هستید و برایش تلاش میکنید ، ولی به احتمال خیلی قوی انها برای همچین درآمدی نه تلاشی میکنند و نه زمانی میگذارند. در واقع هزینه های آنها انقدر زیاد که احتمالا فقط هزینه دفتر و کارمندهایشان بیشتر از 50 میلیون می باشد و برایشان اصلا صرف نمیکند که کار کنند و پیش بروند.

درآمد بالا

دو حالت وجود دارد:

  • شما کسب و کاری دارید و میخواهید دوام بیاورید
  • شما میخواید کسب و کاری را تازه شروع کنید

زمانیکه شما کسب و کاری دارید و میخواهید دوام بیاورید در بدترین حالت شما اگر درآمد ماهیانه 50 تومان داشتید احتمالا در این شرایط بد اقتصادی درآمدتان ریزش کرده و به 20 ، 30 تومان در ماه رسیده (گرچه همچین احتمالی در مجموعه کارآفرینی پوردانش غیرممکن است چون در این شرایط ما درآمدمون بیشتر شده و حاشیه سود بیشتری بدست آورده ایم چون محصول در بازار نیست حاشیه سود بیشتر است) ولی اینگونه در نظر می گیریم. شما باید بتوانید با این شرایط دوام بیاورید درآمد 20تومن خودتون رو حفظ کنید ، یک سری استراتژی های جدید بچینید ، یکم اموزش ببینید و با یک سیستم قوی تر یک شوکی به مجموعه کاریتون وارد کنید و آن را رشد دهید.

فراموش نکنید بازهم میتواند رشد کند حواستان باشد حالا خیلی از رقیب ها کنار کشیده اند و جا برای شما باز شده است.

در حالت دوم اگر تازه میخواهید کسب و کار شکل دهید درآمدتون راحت از صفر تومن به 10 تومن یا حتی 20 تومن میرسد به شرطی که درست کسب و کار خود رو بچینید و از یک سیستم قوی استفاده کنید من به شما قول میدهم در زمان خیلی کوتاهی درآمدتان به 10 تا 20 تومن در ماه می رسد.

اگر این دو حالت را باهم مقایسه کنید ، می بینید هر دو حالت باز هم درآمد حداقل 20 تومن را دارند.

پس می توان نتیجه گرفت کسانیکه به تازگی میخواهند کسب و کار نو تشکیل دهند در این شرایط خیلی سریعتر می توانند رشد کنند.

ایجاد کسب و کار نو

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×