با سرمایه اولیه ام چکار کنم؟

تجارت

با سرمایه اولیه ام چکار کنم؟

یکی از رایج ترین ترس ها در تجارت از دست دادن سرمایه اولیه هست. شما نگرانید که اگر تمام سرمایه اولیه خود را بزنم به تجارت و همون رو از دست بدهم و دستم خالی بمونه چی؟ببینید به هیچ وجه منطقی نیست در تجارتی که شناخت کافی ازش ندارید بیاید سرمایتون رو بزنید به اون تجارت.چون در اینصورت به احتمال قوی همون سرمایتون رو هم از دست میدهید. چرا؟ چون شناخت نداشتید و شم اقتصادی کافی در اون حوزه کاری نداشتید.

 

حفظ ارزش سرمایه اولیه

در ابتدا شما می توید پولتون رو در منابع مالی مختلف مثل طلا ، ارز ، بورس ، ملک و یا حتی تخصص خودتون سرمایه گذاری کنید تا ارزش پولتون حفظ بشه.

تخصص خودتون رو هم بولد کردم که اگر در یک موضوعی تخصص داشتید و فکر می کنید می تونید در اون زمینه پولتون رو بخوابونید و به پول بیشتری برسید از آن استفاده کنید.

نه به دید درآمدزایی.

درسته یک درآمدی به سمتتون خواهد اومد ، ولی در اصل هدف اصلی حفظ ارزش پولتون هست تا فردا روزی ارزش پولتون افت نکند.

سرمایه گذاری در ارز بورس طلا
سرمایه گذاری در ارز بورس طلا

 

 

تجارت بدون سرمایه

در این مرحله بدون استفاده از سرمایه اولیتون تجارت رو شروع کنید ، اینطوری پولتون به ریسک نمیفتد.

مخصوصا در این شرایط بد اقتصادی که اگر یک ذره ضعیف بجنبید ، پولتون رو براحتی از دست میدهید.

از چیزی غیر از پول برای پول دراوردن استفاده کنید.

یعنی سرمایتون رو به دل کار نیارید و با استفاده از استراتژی هایی که در طرح ” تاجر شوید ” گفته شده درآمدزایی کنید

و پول بسازید.

بیزینس
تجارت بدون سرمایه

 

 استفاده از سرمایه اولیه

بعد از اینکه تجارتتون راه افتاد و پول خودتون رو ساختید ، اکنون زمان اینست که سرمایتون رو بیارید وسط و به تجارتتون تزریقش کنید.

برای مثال از بچه های طرح ” تاجر شوید ” در ابتدا عسل میفروختند و از تجارت عسل پول خوبی بدست آوردند و آن قدر توانمند شدند که الان بسته بندی خودشون با برند و و لیبل خودشون رو میزنند و میفروشند.

در واقع سرمایشون رو زمانی به دل کار آوردند که بازار رو شناختند. چون روند کار دستشون اومده و آشنایی کافی با کار پیدا کرده اند.

 

ایجاد ساختار قوی

شما اگر یک ساختار قوی برای کسب و کارتون بچینید ، بدون اینکه محصول مورد نظرتون رو بخرید یا داشته باشید یا تولید بکنید میتونید محصولتون رو پیش فروش بکنید و با پولی که از سمت مشتری می اید میتونید محصول رو تولید کنید ، تهیه کنید و به مشتری برسونید.

یکی از همکاران ما قطعه ای از یک اتومبیل رو میخواست تولید بکند پولش رو نداشت ولی اون ساختار رو چیده بود اون قطعه رو پیش فروش کرد و دو برابر پولی که نیاز داشت رو از مشتری گرفت و با اون رفت برای تولید و قطعه رو به مشتری تحویل داد.

این ساختار وجود دارد و درحال حاضر اجرا میشود.

شما هم میتوانید از آن استفاده کنید.

ساختار سازی
ساختار سازی

 

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×