بهترین راه جلب اعتماد مشتری

تجارت

سطح اعتمادی که هر کسب و کار برای فروش محصولات خود به مخاطبان نیاز دارد، به نوع محصول، رفتار مشتری، وضعیت کسب‌ و کار و موارد دیگر، بستگی دارد. مثلا برای خرید یک کیف دستی، شاید اعتماد مشتری بعد از یک سلام و احوالپرسی ساده با فروشنده جلب شود. اما برای خرید یک لپ تاپ 12 میلیون تومانی، زمان و اعتماد بیشتری نیاز است تا مشتری ذهن خودش را برای پرداخت پول آماده کند.

 

 

دسترسی پذیری

یکی از ابزارهایی که با آن بتوانید اعتماد مشتری را جلب کنید چیزی به عنوان دسترس پذیری است.

دسترسی ‌پذیری یا دست‌یابی ‌پذیری یک عبارت کلی است به معنی بیشینه میزانی که یک سامانه یا یک ابزار، برای بیشترین شمار استفاده ‌کنندگان، دسترسی ‌پذیر باشد.

به عبارتی دیگر، دسترسی ‌پذیری، میزان و درجه آسان بودنِ دسترسی است، چیزی که با آن بتوان به یک جایگاه مشخص، از هر مسیر و جایگاهی رسید و «دسترسی» داشت.

یادتان باشد وقتی مشتری ها اولین بار با شما آشنا می شوند ، فقط و فقط برای رصد کردن شما جلو می آیند و هیچ کاری نمی کنند.

 

 

تماس می گیرند ، قیمت می گیرند ، ولی چیزی خریداری نمی کنند و هیچ کاری انجام نمی دهند.

هدف آن ها از دنبال کردن شما فقط و فقط این است که ببینند آیا همیشه فعال هستید؟ آیا همیشه در دسترس هستید؟ نکند که با شما تماس بگیرند و شما در دسترس نباشید یا شماره شما از شبکه خارج شده باشد ، این گونه است که بی اعتمادی ها در آن ها شکل می گیرد .

فعالیت روزانه داشته باشید

بنابراین برای اینکه اعتماد مخاطب ها را بتوانید جلب کنید باید در دسترس باشید ، باید روزانه فعالیت خودتان را نشان دهید ، باید روزانه با مخاطب هایتان صحبت کنید ، باید روزانه قیمت بگذارید.

 

 

شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، تماس صوتی و پیامک بهترین راه‌های ارتباطی است که می ‌توانید از طریق آن، با مخاطبان‌ تان ارتباط برقرار کنید.

تصور نکنید که زمان گذاشتن برای این کارها، وقت تلف کردن است، با این کار یک شبکه بازاریابی قدرتمند می‌ سازید که به شدت باعث افزایش رضایت و اعتماد مشتری می‌ شود. در نهایت این سطح از اعتماد، یک برند قدرتمند از شما می ‌سازد.

 

 

این ها همه باعث می شوند که در ذهن مخاطب تیک اعتماد خورده شود و این ذهنیت در او شکل بگیرد که نه این شخص گویا واقعا این کاره است و در حال کار کردن می باشد و فعالیت خود را دارد.

پس شما باید دسترس باشید و این یکی از بزرگ ترین و قوی ترین ابزارها و راه هایی است که مشتری به شما اعتماد خواهد کرد همین مسئله باعث می شود مشتری ها بعد از یک مدت خیلی راحت با شما وارد معامله شوند و پول های زیادی  به حسابتان واریز خواهد شد.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×