بورس،طلا،ملک یا کسب و کار شخصی کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

تجارت

این روزها بازار بورس، طلا، ملک، ارز و این مدل سرمایه گذاری ها خیلی داغ هستند. هیچ کدوم از این موارد مشکلی ندارند و هر کسی میتواند در این زمینه ها فعالیت داشته باشد اما تمرکز اصلی شما باید بر روی کسب و کار و تجارت شخصی خودتان باشد که منبع اصلی و پایدار درآمدتان است.

 

شاید شما هم بارها به این فکر افتاده باشید که بخواهید در بورس،ملک،ارز و… سرمایه گذاری کنید و با این راه به راحتی برای خودتان درآمدزایی کنید.اما آیا سرمایه گذاری در این موارد همیشه سود آور خواهد بود و هیچ ریسکی نخواهد داشت؟آیا درآمد آن پایدار خواهد بود؟اگر ضرر کردید سرمایه ای برای جایگزینی دارید؟

 

سرمایه گذاری در بورس یا تجارت شخصی

در بورس شما میتوانید به میزان سرمایه در دست خودتان که آن را از طریق کسب و کار و تجارت خودتان به دست آورده اید سرمایه گذاری کنید و به دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارد بسیار پرریسک است. به اصطلاح در بورس شما کار نمیکنید و فقط سرمایه گذاری میکنید اما در تجارت درآمد شما بدون ریسک و پایدار خواهد بود و علاوه بر رشد و شکوفایی خودتان میتوانید باعث رشد و درآمد زایی در یک جامعه شوید.

 

سرمایه گذاری در ملک یا کسب و کار شخصی

با داشتن یک کسب و کار درست می توان به استانداردهای یک زندگی خوب دست یافت. شما باید کسب و کار خودتان راداشته باشید و تجارت کنید و به تجارتتان رونق ببخشید تا بتوانید با سود تجارتتان سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در ملک فراهم کنید. بزرگتر ها و کسبه قدیمی مثال های آموزنده و زیادی را به ما منتقل کرده اند. مثل اینکه “از مغازه میشود به خانه رسید اما از خانه نمی شود به مغازه رسید”.

 

کسب و کار شخصی یا سرمایه گذاری در طلا

هیچ سرمایه گذاری بدون ریسک نیست و هرکس باید ابتدا از ریسک ها آگاه باشد و سپس به سرمایه گذاری اقدام کند،بازار طلا و سکه نیز دارای ریسک بالا و غیر پیش بینی است. با سرمایه گذاری در طلا شما شاید شما بتوانید ارزش پولتان را حفظ کنید اما شما با تجارت شخصی میتوانید پول تولید کنید و سرمایه خودتان را افزایش داده و پیشرفت کنید.

 

کسب و کار شخصی یا خرید ارز

بررسی بازار ارز نشان می‌دهد که این بازار درمقایسه با کسب و کار و تجارت شخصی در بلند مدت بازده کمتری داشته و در عمل سرمایه‌گذاری در آن نه تنها باعث حفظ ارزش پول داخلی(ریال)در برابر تورم نمی‌شود، بلکه به‌دلیل خواب طولانی مدت پول در بازار، باعث زیان خریدار هم می‌شود.

 

حفظ ارزش سرمایه و جلوگیری از نزول

شما با سرمایه گذاری در هرکدام از این زمینه ها در حجم تورم 35 الی 40 درصدی که پیش بینی شده است، خیلی تلاش بکنید فقط میتوانید ارزش سرمایه خودتان را حفظ کنید و نگذارید نزول پیدا بکند اما چیزی که به شما درآمد می دهد و برای شما پول تولید میکند، فقط و فقط تجارت و کسب و کاری شخصی است. در سرمایه گذاری های دیگر مثل ملک و بورس و طلا و… فراموش نکنید که از کسب و کار شخصی خودتان  غافل نشوید و این را به یاد داشته باشید پولی که میخواهید سرمایه گذاری کنید را صرفا از طریق کسب و کار شخصی و تجارت خودتان به دست آورده اید و برای اینکه ارزش پول هایتان  راحفظ کنید در این زمینه ها میتوانید سرمایه گذاری کنید اما تمرکز اصلی شما باید روی کسب و کار شخصی خودتان باشد.

پول و درآمد گزاف فقط از کسب و کار شخصی به دست می آید و تجارت شخصی است که میتواند این درآمد هار ا به شما بدهد وگرنه با سرمایه گذاری در موارد فوق شما فقط ارزش سرمایه خودتان را حفظ میکنید. هیچ چیز مانند تجارت شخصی شما به صورت مداوم برای شما درآمدزایی نمیکند.

بنابراین از کسب و کار شخصی خودتان غافل نشوید و با سرمایه گذاری در تجارتتان موفقیت روزافزون به دست آورید.

 

در طرح تاجر شوید در مورد اینکه بهترین منبع درآمد برایتان چه چیزی میتواند باشد صحبت شده است. با پیشنهادات و نظرات خود ما را همراهی کنید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×