در کدام بخش تجارت میتوانیم سود بیشتری به دست بیاوریم؟

تجارت

بحث اصلی ما این است که کدام بخش تجارت پرسود تر است؟پیشنهاد ما این است تا جایی که میتوانید عمده فروشی کنید سود در تجارت b to b (تجارت فروشنده به فروشنده)است. در واقع در تجارت بیشترین سود نصیب عمده فروشانی است که با تناژ های بالاتری تجارت میکنند و هرچقد مشتری های شما عمده فروشان باشند  سود شما هم بیشتر خواهد بود.

تاجر واقعی در واقع کسی است که تجارت b to b میکند یعنی در واقع به صورت عمده فروشی فعالیت میکند به عنوان مثال وارد کننده بزرگی که محصول جو را با تناژ ده هزار تن از یک کشوری بخواهد وارد بکند با احتساب 100 تومان سود در هر کیلو این وارد کننده یک میلیارد تومان سود به دست میاورد اما چطور؟تجار بزرگ با افراد خاص و مشخصی معامله میکنند یعنی این شخص وارد کننده با چند تاجر دیگر طرف حساب است  که به هرکدام یک یا دو هزار تن از کل بار را میدهد و این افراد دوباره با افراد مشخص دیگر معامله میکنند و به هرکدام 100 یا 200 تن  بار میدهند و اگر این را حساب کنیم که با کیلویی 200 تومان سود کنند طرفی که هزار تن بار گرفته است در این معامله 200 میلیون تومان سود به دست میاورد. و به همین ترتیب این چرخه ادامه پیدا میکند. در کل این معامله وارد کننده اصلی است که بیشترین سود را میبرد چون در
حجم و تناژ بیشتری وارد کرده است. به همین دلیل است که در طرح تاجر شوید میگوییم تا جایی که میتوانید عمده فروشی کنید.

نحوه تجارت کارخانه ها

این روال(عمده فروشی)حتی در کارخانه ها هم رواج دارد. مثلا مدیر عاملان کارخانه چند تاجر معدود مشخص کرده و با آنها قرارداد میبندند و به هرکدام حواله مشخص شده ای می دهند و فقط با همین تعداد محدود در تناژ های بالا داد و ستد میکنندو از این طریق بیشترین سود نصیب آن ها میشود.

تجارت با سرمایه کم

شاید بگوییم در ابتدای کار، سرمایه کافی برای واردات نداریم. در این صورت میتوانیم از یک وارد کننده حواله گرفته و در دسته دوم قرار بگیریم اینگونه نیز میتوانیم روی  عمده فروشی تمرکز کنیم و سود زیادی به دست بیاوریم. در واقع میتوان گفت در تجارت بیشترین سود نصیب عمده فروشانی است که با تناژ های بالاتری تجارت میکنند و هرچقد از خرده فروشانی مثل سوپر مارکت بالاتر بیاییم سود ما هم بیشتر خواهد بود.

چرایی و دلیل عمده فروشی،واردکنندگان

حال جای سوال اینجاست که آیا فرد وارد کننده توان این را ندارد که خودش محصولی را که وارد میکند به دست خرده فروشان برساند و محصول مستقیم از تولید به مصرف برسد؟پاسخ این است که افراد این توانایی را دارند اما  نه وقت و نه حوصله کافی برای انجام اینکار را ندارند و ترجیح میدهند با افراد معدود و مشخصی معامله کرده و با آنها نیز طرف حساب باشند تا با تعداد افراد زیادی که ممکن است دردسر های زیادی نیز با خود به همراه داشته باشند.

نتیجه گیری

پس نتیجه میگریم سودآوری و بازدهی زیاد در تجارت بحث عمده فروشی است و ما تمرکزمان در طرح تاجر شوید این است که هرچقدر شما خودتان و تجارتتان را به سمت عمده فروشی پیش ببرید و از خرده فروشی فاصله بیشتری داشته باشید به همان نسبت در تجارت موفق تر بوده و سودتان نیز بیشتر خواهد بود.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×