روی کارتان کار می کنید یا روی خودتان؟

تجارت

روی کارتان کار می کنید یا روی خودتان؟

شما آشفته اید. به هم می ریزید. حالتان خوب نیست. استرس دارید. دلیلش چیست؟ چون شما تمرکز را از روی خودتان برداشته اید و روی کارتان گذاشته اید.

 

خودتان را فراموش نکنید

خیلی از افراد وقتی درگیر کار می شوند آن قدر در کار غرق می شوند که خودشان را فراموش می کنند ، غافل از این که این تمرکز روی کار نیست که باعث رشد افراد می شود بلکه تمرکز روی خود فرد است که باعث رشد افراد می شود.

 

 

اگر حالتان خوب باشد ، حال کارتان نیست نیز خوب است.

شما اگر حالتان خوب باشد و بیشتر به خودتان برسید ، به کارتان نیز بهتر می رسید ، حوصله دارید.

 

چطور می توان روی خود تمرکز کرد؟

این ‌یک موضوع اساسی است که می بایست به‌ درستی بررسی شود زیرا بدون دانستن تعریفی کامل از تمرکز نمی‌توان به اهداف تعیین ‌شده خودمان دست ‌یابیم. تمرکز به این معناست که ذهن خود را بجای  فکر و درگیر کردن درباره چند موضوع ، بر روی یک موضوع خاص متمرکز کنید. به این معنا که وقتی می ‌خواهیم کاری را انجام دهیم نیاز است که به دیگر امور فکر نکنید تا بتوانید با بیشترین توانایی ذهنتان گوشه ‌های پنهان آن موضوع خاص را بررسی کنید ، زیرا ذهن هر فرد نیرو خاص و البته محدودی دارد و نمی ‌تواند تا هر میزان که بخواهد بر روی چندین موضوع و یا حتی یک موضوع تمرکز کند بنابراین با تفکر بر روی یک موضوع به طور همزمان‌ می‌توان تمرکز خود را افزایش داد.

شما با تمرکز بر روی خودتان در واقع کارتان را پیش می برید چون هر شخص با شناخت خودش می تواند توانمندی هایی که دارد را کشف کند. فراموش نکنید که بسیاری از مشکلاتی که برایتان به وجود می آید از خودتان منشا می گیرد.

 

 

شخصیت قوی داشته باشید

داشتن یک شخصیت قوی به معنای آن است که شما شادی و امنیت را از درون خودتان دریافت می‌کنید و برای تائید گرفتن از دیگران نیاز به جلب توجه ندارید. شخصیت‌های قوی زمان خود را صرف توجه ‌طلبی با شکایت از دنیا، غیبت از دیگران یا رفتارهای نمایشی نمی‌کنند، به جای آن اجازه می‌دهند که اعمال و رفتارشان درباره‌ی آنها سخن بگوید. مهم است بدانید که توجهات زودگذر ماندگار نیستند؛ آنچه به یادها می‌ماند شخصیت قوی شماست.

 

 

با کار کردن روی خودتان به هدف کاریتان برسید

الگوهایی برای خود پیدا کنید و به دنبال آن‌ها باشید.

با شجاعت از منطقه‌ی امن خود بیرون بیایید.

بدانید چطور باید ایده‌ها و توانمندی‌های خود را ارائه دهید.

برنامه ریزی داشته باشید و با تمام قدرت به آن عمل کنید.

همان طور که خودتان را بیشتر می شناسید، هدفتان را در جهت این شناخت دنبال کنید.

 

 

همین حالا یک استپ بزنید ، به خودتان یک نگاه بیندازید ، ببنید حالتان چطور است.

اگر که انرژی شما کم است ، بدانید که یک مشکلی هست. سریع باید روی خودتان کار کنید و مشکل را درست کنید ، وگرنه خیلی سریع به کسب و کارتان هم سرایت می کند.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×