ریسک در تجارت

وقتی به گذشته‌ی خود فکر می‌کنید، آیا به خودتان می‌گویید ای‌کاش شجاع‌تر بودم، بیشتر به خودم اعتماد می‌کردم یا از فرصت‌هایم بیشتر استفاده‌ می‌کردم؟ اگر زمان به عقب بازمی‌گشت، چه می‌کردید؟ بسیاری از افرادِ بالای چهل سال، پاسخ مشابهی به این پرسش‌ها می‌دهند: «ریسک‌های بیشتری را می‌پذیرفتم»، «بیش‌ازحد قناعت نمی‌کردم» و «از ابراز عقایدم نمی‌ترسیدم». آرزوی آنها در یک کلام این است که ای‌کاش شجاعتِ ریسک پذیری داشتند. شاید شما هم چنین آرزویی داشته باشید. از طرفی ریسک کردن باید تعریف شده و به جا باشد.

 

 

 

با زمان بندی حرکت کنید

یکی از مهم ‌ترین اصول برای تجارت موفق و پرهیز از زیان بی‌ مورد ، آگاهی از این مساله است که چه وقت باید دست از معامله کشید و چه وقت باید دوباره کار تجارت را از سر گرفت. اشتباه در این زمینه، به ویژه پس از شکست در معامله، یکی از خطرهای رایج و مهلک در هر داد و ستدی است که گاه زیان‌های سنگینی به سرمایه شما وارد می‌کند.

 

 

باید بدانید که ریسک در تجارت به این معنی نیست که خود را دانسته در چاهی بندازید که امکان نجات ندارد. بسیاری ریسک را در ذهن خود اشتباه معنی کرده اند و یکسری کارهایی می کنند که جبران ناپذیراند.

همه تاجران گاهی در برخی معاملات زیان می‌بینند. یک فرد می ‌تواند بدون اینکه در همه معاملات برنده باشد، یک حرفه مالی سودآور برای خود داشته باشد.

با اطمینان ریسک کنید

ریسک فقط از دید ناظر بیرونی یک ریسک است. شما وقتی یک تجارتی را انجام می دهید که ۸۰ الی ۹۰ درصد در آن معامله اوکی کار را گرفته اید و تایید شده است برایتان و فقط بخاطر ۱۰ درصدش باید ریسک کنید نه برای ۹۰درصد.

شما پای معامله ای که فقط ۱۰ درصد احتمال قطعی شدن دارد و ۹۰ درصد احتمال ضربه خوردن و ضرر دیدن دارد ، نمی روید.

 

 

درست حرکت کنید .

ریسک به این معنی نیست که خود را درون چاهی بیندازید که امکان نجاتی نیست.

تمام افرادی که تا به حال ریسک کرده اند ، راهشان را می دانستند ، ۸۰-۹۰ درصد مطمئن بودند که به نتیجه می رسند نهایتا ۱۰ درصد را به خدا می سپارند.

بنابراین کاری نکنید معامله ای را انجام ندهید که به خطا بیفتید ، که به ضرر بیفتید ، ۸۰ – ۹۰ درصد باید اوکی قطعی شدن سود را بگیرید ، باید خیالتان راحت باشد و فقط ۱۰ درصد را بخدا بسپارید و کار را انجام دهید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×