سبک های مختلف تجارت

تجارت

سبک های مختلف تجارت

فرض کنید که همین الان آمد و تجارت آن را هم شروع کردید سوال اول این است که شما باید خودتان را در بازار چگونه معرفی کنید به چه نامی به چه سمتی سوال دوم این است که با وجود این همه تامین کننده و فروشنده چگونه مشتری ها به سمت شما بیایند و از شما خرید کنند بیایید با هم دیگر این موارد را بعد از این بکنیم به طور کلی سه سبک تجارت داریم.

 

 

حالت اول هم صاحب محصول و هم فروشنده شما باشید

در این مورد شما تولید کننده هستید که می فروشید یعنی صاحب سرمایه هستید که یک محصولی را خریداری کرده اید و می فروشید یعنی این مورد در مورد کسانی است که پول و سرمایه دارند که در این مورد در صورت داشتن بود باید فقط برنامه ریزی درستی داشته باشید.

 

 

حالت دوم شخصی دیگر صاحب محصول است و شما فروشنده اید

کسی دیگر محصولی را تولید می کند و شما محصول او را به نام خودتان میفروشید که چندان تایید شده نیست.

 

 

حالت سوم شخصی دیگر صاحب محصول است شما عامل فروش هستید

برای مثال همان سوپرمارکتی های شهر مثلاً شرکت کاله محصولات لبنی مختلفی را تولید می‌کند و سوپرمارکت به عنوان عامل فروش محصولات آن کارخانه را در مغازه به فروش می رساند و همینطور دیگر محصولات کارخانه‌های دیگر را.

در واقع سوپرمارکت لول خیلی پایینی از تجارت است و ما می ‌خواهیم این را در سطح خیلی گسترده تری انجام دهیم.

فرض کنید که شما این کار را انجام دادید اما چه کاری است که طرف به جای اینکه از خود کارخانه خرید کند باید از شما خرید کند؟

 

در اینجا می خواهیم  دلایل اینکه چرا مشتری از شما یعنی عامل فروش خرید می کند نه از خود کارخانه :

1. عدم شناخت

بسیاری از خریداران و مصرف‌کنندگان محصول به برند ، تامین کننده ، وارد کننده و تولید کننده اصلی دسترسی ندارند ، یعنی شناخت ندارند.

 

 

2. عدم دسترسی

در همان مثال شرکت کاله ، افراد آن را می ‌شناسند اما به آن دسترسی ندارند. چون شرکت کاله و بسیاری از تولید کننده ها و واردکننده های دیگر ترجیح می دهند راه های دسترسی به خودشان را قطع کنند. چرا؟ چون آنها خودشان یک سری عاملان فروشی دارند که فقط به آنها جنس می دهند چون خیالشان راحت تر می شود و در این حالت فقط با ۱۰ نفر یا ۲۰ نفر در ارتباط خواهند بود و فقط با آن ها حساب کتاب دارند نه صدها نفر نه هشتاد میلیون نفر.

 

 

3. حجم درخواست

بسیاری از تولید کننده ها و وارد کننده ها در حوزه خود آقای پوردانش یعنی محصول خوراک دام و طیور ، طرف حداقل فروشی که انجام می‌دهد ۱۰۰ تن است.

خرده خریدارها و خرده مصرف کننده ها توان خرید 100 تن را ندارند و شما به عنوان عامل فروش سفارش های کوچک در حد ۱۰ تن ۲۰ تن ۳۰ تن را می گیرید ، سفارش ها را کامل کرده و فرضا به 100تن که رسید به کارخانه می دهید.

پس حجم درخواست یکی از دلایلی است که طرف قانع می شود که شما را به عنوان یک عامل فروش بپذیرد و از شما خرید کند.

 

4. نیاز شدید

گاها مصرف کننده به یک محصول شدیدا نیاز دارد و تنها کسی که این محصول را دارد شما هستید. مجبور است که بیاید از شما خرید کند ، حتی اگر طرف یک تامین کننده یا عامل فروش دیگری دارد که نیازش را تامین می کند و در آن لحظه آن بار را ندارد پس مجبور است که بیاید از شما خرید بکند و مشتری شما شود.

نیاز شدید از آن مواردی است که برای جذب مشتری بسیار اهمیت دارد.

 

 

5. اعتماد

شما توانسته اید اعتماد سازی بکنید. شاید افراد حتی از تامین کننده ای که قیمت را پایین‌تر از قیمت شما می دهد هم خرید نکنند و از خود شما خرید بکنند. چرا؟ چون به آن ها اعتماد ندارند و فقط به خود شما اعتماد دارند و خیالشان از خرید با شما راحت است ، چون پولشان در امان است مثلاً اگر بارشان به موقع ارسال نشد ، آسوده خاطر هستند که مشکلی پیش نمی آید.

 

 

6. مشتری مداری

بسیاری از تولید کننده های بزرگ و قدر که یک محصولی را تولید می کنند ، در بحث معامله و فروش با مصرف کننده ها خیلی راه نمی‌آیند و حوصله معامله های کوچک را ندارند که مثلا مقداری از پول را نگیرند ، بار به موقع تحویل بدهند و …

اصلاً فرصت این کارها را ندارند و به زبان خودمانی با مشتری  خیلی راه نمی آیند.

 

 

اما شما به عنوان عامل فروش می ‌توانید ناز مشتری ها را بیشتر بخرید ، می توانید با آنها بهتر راه بیایید و این یکی از دلایلی خواهد بود که مصرف کننده و خریدار شما را به عنوان یک عامل فروش بپذیرد و از شما خرید کند.

این قانون یک قانون ناشناخته ‌ای نیست ، کاری نمی‌کنیم که قبلا انجام نشده باشد.

سال هاست که به این شکل تجارت انجام می‌شود و تولید کننده های مختلف عاملین فروش دارند.

عاملان فروش جزو ترجیح های تولیدکننده ها هستند و سال هاست به این شکل پیش می ‌رود.

شما هم قرار است در این جریان قرار بگیرید و از این طریق درآمدزایی کنید ، در واقع این حرکت یک حرکت ابتکاری نیست. فقط کافی است اصولی این موارد را یاد بگیرید و وارد تجارت بشوید.

پس فراموش نکنید شما هم می توانید پول های خوبی را در سطح و لول خودتان به دست بیاورید.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×