شرکت های مدیریت صادرات 1

تجارت

شرکت های مدیریت صادرات 1

جدیدا یک سری شرکت هایی با عنوان شرکت های مدیریت صادرات روی کار آمده اند. افراد می پرسند که چطور با این شرکت ها کار کنیم؟ یا اصلا با این شرکت ها کار بکنیم یا نه؟

در ابتدا باید بگویم این شرکت ها کاملا خصوصی هستند و حالت دولتی ندارند. توسط اشخاص حقیقی روی کار آمده اند و با حمایت سازمان توسعه تجارت کار می کنند.

 

 

شرکت های مدیریت صادرات به چه کاری می آیند؟

این شرکت ها با هدف توسعه صادرات غیر نفتی ، آمده اند تا راه صادرات را برای شما تسهیل کنند و کمک کنند تا شما بتوانید خیلی راحت تر محصول خود را صادرات کنید و به درامدهای خوبی برسید و نهایتا برای کشور ارزآوری داشته باشید.

 

 

واسطه های صادراتی

در واقع این شرکت ها ، واسطه های صادراتی هستند. تاکنون به واسطه ها خیلی بی توجهی می شد و حتی در جامعه واسطه ها پذیرفته نمی شدند ، اما بالاخره مملکت خود به این نتیجه رسید که برای صادرات هم به واسطه ها نیاز هست.

 

واسطه کیست؟

واسطه ها یک سری افراد هستند که فروشنده های قهاری هستند ، توانسته اند در بازارهای خارجی برای خود جا باز کنند ، شناخته شوند. این افراد می دانند که چطور با مشتری ارتباط برقرار کنند. فرهنگ کشورهای مختلف را می شناسند و می دانند چطور با آن ها وارد مذاکره بشوند.

همین افراد حالا دیگر به رسمیت شناخته شده اند و شغلشان پذیرفته شده است که می توانند کار صادرات را برای شمایی که تولید کننده هستید ، شمایی که صاحب جنس هستید و می خواهید صادراتش کنید ، انجام دهند.

 

 

مزیت شرکت های مدیریت صادرات

شرکت های مدیریت صادرات نماینده ها و شبکه های گسترده ای از توزیع کنندگان و واسطه های تجاری را در هر یک از بازارهای هدف کشورهای مختلف دارند. یعنی این ها یک زیرساختی برای خود ساخته اند و در کشورهای مختلف شناخته شده اند و الان آمده اند این شرکت ها را به وجود آورده اند تا به شما هم کمک کنند تا در آن کشورها بازار داشته باشید و بتوانید بفروشید.

 

 

خدمات این شرکت ها

 • انجام تحقیقات بازاریابی برای شناسایی بازار هدف
 • تعیین ویژگی های کمی و کیفی محصول مورد نیاز بازار هدف
 • شناسایی و انتخاب توزیع کننده ماهر و با تجربه
 • مذاکره برای کسب مجوزهای لازم
 • آموزش توزیع کننده ها در مورد نحوه بازاریابی هر محصول خاص
 • ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان
 • تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز صادرات کالا یا اخذ مناقصات بین المللی خارج از کشور
 • ارائه الزامات و پیشنهاد مارک گذاری و بسته بندی محصول صادراتی
 • تعیین دقیق هزینه های بیمه، حمل و نقل و ….
 • ارائه مشاوره برای قیمت گذاری محصولات (کالا یا خدمات)
 • ارائه خدمات انبارداری در بازار هدف
 • هماهنگی امور حمل و نقل
 • مدیریت ریسک پرداختها و تعهدات طرفین

به طور خلاصه این شرکت ها با توجه به قراردادتان برای محصول شما بازاریابی در کشورهای هدف را انجام می دهند و با توافق خود شما ، تمام مراحل صادرات و گمرکی و تحویل بار در مقصد و … را تک به تک برایتان انجام می دهند.

شرکت های مدیریت صادرات دو نوع هستند:

 • به شکل نمایندگی ها : همین ساختار نمایندگی که در داخل کشور هست مثلا مجموعه کوروش که به شهرهای مختلف نمایندگی می دهد. این جا هم این شرکت ها به شکل نمایندگی با تولیدکننده ها کار می کنند و محصولات آن ها را در کشورهای مختلف بازاریابی می کنند ، بازار و مشتری را برای محصول پیدا می کنند ، قیمت نهایی را با خود تولیدکننده طی می کنند که قیمت فلان است و راضی هستید با همین قیمت محصولتان را بفروشیم؟ نهایتا این تولید کننده است که تصمیم نهایی را راجع به قیمت محصولش می گیرد. در این نوع ، تمام موارد مالی اعم از فاکتورها و تمام اسناد به عهده خود تولید کننده و نهایتا مصرف کننده زده می شود و شرکت مدیریت صادراتی صرفا فقط واسطه هستند و اسمی از آن ها برده نمی شود.

 

 

 • به صورت توزیع کننده : در این نوع ، شرکت ها خودشان محصول شما را با توافق و رضایت شما به کشورهای دیگر می برند و بازاریابی می کنند ، مشتری پیدا می کنند و نهایتا قیمت نهایی را خودشان تعیین می کنند . چرا؟ چون آن ها از بازار رقابتی کشورهای مختلف اطلاع دارند و به شما می گویند که قیمت باید فلان باشد. هرچند که اینجا قیمت را شرکت تعیین می کند ولی بازهم نهایتا تولیدکننده یا صاحب محصول باید رضایت داشته باشد.

 

نحوه همکاری با این شرکت ها به چه صورت است؟

 • حق عضویت سالانه : این شرکت ها با شما قراردادهای چند ساله می بندند. از شما حق عضویت می گیرند و بخاطر خدماتی که ارائه می کنند N تومان در طول یکسال از شما دریافت می کنند. چون معمولا خودشان در کشورهای خارجی انبار دارند ، بازار دارند و جنس شما را هم در کنار اجناس خودشان معرفی می کنند.

 

 

 • کمیسیون فروش : از شما به ازای فروشی که انجام می دهند یک کمیسیونی می گیرند. با هم توافق می کنید که مثلا N درصد از هر فروش به آن ها تعلق می گیرد.

به نظر شما ایراد شرکت های مدیریت صادراتی چه می تواند باشد؟

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×