شرکت های مدیریت صادرات 3

تجارت

شرکت های مدیریت صادرات 3

بسیاری ، شرکت های مدیریت صادرات را با شرکت های بازرگانی اشتباه می گیرند. این شرکت ها چند تفاوت عمده باهم دارند که باید از آن ها مطلع باشید.

 

 

تفاوت های اصلی

اولین تفاوت : بازرگانی ها صفر تا صد تجارت را خودشان انجام می دهند.

اما شرکت های مدیریت صادرات انگار که برای تولید کننده بازاریابی می کنند ، قیمت نهایی را با تولید کننده توافق می کنند و می فروشند ، اما بازرگانی ها به اسم خودشان تبلیغ می کنند ، با برند خودشان تبلیغ می کنند و آن محصول را با نام خودشان می فروشند.

 

 

دومین تفاوت : در بازرگانی ها ، تولید کننده هیچ کنترلی بر قیمت نهایی ندارد.

به این صورت که برای مثال یک کالایی را از جایی می خرند و در بازار دیگری با هر قیمتی که دلشان بخواهد و بازار کشش داشته باشد ، می فروشند. قیمت نهایی که می فروشند هیچ ارتباطی به تولید کننده ندارد و تولید کننده نمی تواند در آن دخالت کند.

اما در شرکت های مدیریت صادرات این روند متفاوت است. در این شرکت ها ، طرف می رود ، در کشور مقصد بازاریابی می کند و مشتری را پیدا می کند. قیمت برای مثال اگر اینجا 5 تومان باشد آنجا 6 تومان می دهد ، اما همان6تومن را با تولید کننده طی می کند که آیا اجازه دارد به این قیمت بفروشد یا نه؟ اگر تولید کننده موافقت کرده باشد به آن قیمت می تواند بفروشد.

 

 

سومین تفاوت : در بازرگانی ها فاکتورها و اسناد به نام شرکت بازرگانی می خورد.

بازرگانی ها وقتی صادرات می کنند به نام خودشان صادرات می کنند و فاکتوری که صادر می شود به اضافه تمام اسناد به نام خودشان است. در واقع اصل کاری خودشان هستند. آن ها صاحب یک کسب و کار هستند و برای خودشان کار می کنند. اما شرکت های مدیریت صادرات کاملا واسطه هستند ، یعنی طرف رفته در کشور مقصد مشتری را پیدا کرده ، معامله جوش خورده ، الان معامله درحال انجام است ، تمام اسناد و مدارک برای ارسال بار به نام تولید کننده اصلی و نهایتا خریدار نهایی زده می شود.

 

 

به نظر شما کدامیک بهتر است؟

شرکت های مدیریت صادرات کاملا کار واسطه گری را انجام می دهند ، اما بازرگانی ها در کنارش یک برند و یک کسب و کاری برای خودشان می سازند و ممکن است آن محصولی که از تولید کننده می گیرند تنها یکی از محصولاتی باشد که صادرات و واردات می کنند.

آن ها یک چشم انداز دیگری دارند که می خواهند در کنارش خودشان تولید کننده باشند و خودشان یک محصول خاصی را تولید کنند.

 

 

گرچه خیلی از شرکت های مدیریت صادرات هم در کشور های مقصد در بازارهای هدف ، خودشان انبار دارند ، جا دارند و به اندازه کافی جا افتاده هستند ، اما باز تمام اسناد به نام آن ها نیست و آن ها فقط واسطه بین تولید کننده اصلی و خریدار می باشند. حتی لزوما قرار نیست تولید کننده واقعا یک تولید کننده باشد ، می تواند یک فروشنده هم باشد.

با این توضیحات شما ترجیح می دهید در ابتدای کارتان به عنوان یک شرکت مدیریت صادرات وارد عرصه کار بشوید یا به عنوان یک شرکت بازرگانی؟با فرض اینکه تمامی شرایط شما اوکی باشد به نظر شما کدامیک می تواند سود های بیشتری بیاورد و شما بهتر می توانید در آن مانور بدهید؟

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×