آشنایی کامل با تجارت شیشه در ایران

تجارت

شیشه یک جامد اَریخت است

کاربردهای فنی و زینتی زیادی دارند، شیشه سیلیکاتی یکی از معروفترین و قدیمی ترین نوع شیشه می باشد که از ماده پایه ای ماسه تشکیل شده است از شیشه در صنایع اپتیک و الکترونیک نوری استفاده میشود.

شیشه میتواند یک رفتار انتقالی از یک ماده خمیری شکل به جسمی سخت وبه عکسی داشته باشد سه ماده آهک، سیلیس و سدیم کربنات توی هر کشوری باشد میتونه شروع به تولید شیشه کند از این رو کشورهای زیادی بر تولید این محصول می پردازند کشورهای چین- آلمان- آمریکا بزرگترین تولید کننده و همچنین صادر کننده میباشند.

تجارت شیشه

آمار صادرات شیشه در چین

درآمد کشور چین از صادرات شیشه در سال 2019 بالغ بر 18میلیون دارا بود!

کشورهای آمریکا و آلمان وچین نیز بزرگترین وارد کننده های شیشه می باشند و اما در ایران میزان مواد اولیه ساخت شیشه بصورت فراوان یافت میشود و سوخت لازم برای تهیه شیشه نیز به میزان کافی موجود است اما متاسفانه با تمام این مزیت ها سهم ایران از بازار 7میلیارد دلاری صادرات تنها به 100 میلیون دلار خلاصه میشود و ما بخاطر فروش مواد اولیه کمتر به سمت تولید شیشه میرویم درحال حاضر روزانه 500 هزار متر مربع شیشه در کشور تولید میکنیم خوشبختانه در حال حاضر صادرات شیشه رشد 40% رو داشته و به 30 کشور دنیا صادرات شیشه صورت میگیرد که عمده خریداران این محصول کشورهای همسایه بخصوص  کشور ترکیه و عراق می باشد.

یکی از کلیدی ترین بازارهای هدف صادرات شیشه کشور هند می باشد، به این نکته توجه کنید که کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان شروع به بازسازیهای عمرانی نموده اند و این میتواند فرصت خوبی برای تبلیغات برای صادرات شیشه به این کشورها باشد.

تجارت شیشه
تجارت شیشه

 مهمترین علل افزایش صادرات شیشه در ایران

میتوانیم به داشتن فناوری جدید درتولید شیشه موقعیت جغرافیایی مناسب برای صادر به کشورهای آسیای غربی هزینه پایین تر تولید در مقایسه با رقبا و دست یابی به پوشش چند منظوره جذب و ذخیره گرما اشاره کرد.

شیشه ممکن است دچار ترک شود پس در نتیجه مشتری دوباره به شیشه نیاز خواهد داشت و مطمئن باشید بازار این محصول همیشه در گردش است.

نکته ای که باعث بالا آمدن شما و بولد شدن شما همیشه ارتباط گیری با خریداران بزرگ، اعتماد سازی، راه و روش درست حمل و نقل این محصول حساس و تحویل کالا میتونه کمک شایانی به شما بکند.

گمرک منطقه شهید رجایی و پیرانشهر بیشترین آمار حمل و نقل این محصول را به خود ثبت کرده است.

قیمت شیشه با توجه به نوع آن بسیار متنوع است شیشه ها در ضخامت های متفاوت تک جداره یا دو جداره بودن و رفلکس بودن و نبودن قیمت گذاری میشود.

درباره نویسنده

admin4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×