هزینه حمل و نقل را چکار کنم؟

تجارت

هزینه حمل و نقل را چکار کنم؟

یکی از مسائل اساسی در خرید و فروش تفکیک وظایف خریدار و فروشنده است. برای هزینه حمل ، قانونی ثبت نشده است. ولی به صورت عرفی در ایران ، در تجارت همیشه هزینه حمل با خریدار است ، مگر آن که توافق کنید.

 

توافق هزینه ها به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد همیشه هزینه حمل با خریدار است مگر آن که توافق کنید.

یعنی خودتان بخواهید توافق کنید که هزینه حمل بر عهده خودتان باشد. در بعضی موارد فروشنده بر اساس توافق قبلی با خریدار هزینه را هم می پذیرد و مبلغ پرداختی را به صورت حساب اضافه می‌کنند.

 

 

وظیفه خریدار فقط اعلام هزینه بار است

حواستان باشد که کلاه سرتان نرود.

ببینید هزینه حمل را فقط کافی است شما به خریدار اعلام کنید که هزینه این مقدار است یعنی تنها وظیفه ای که شما دارید فقط این است که به خریدار اعلام کنید که هزینه حمل این مقدار است.

اگر هنوز ماشینی گرفته نشده و هزینه حمل مشخص نیست ، شما می توانید به صورت یک عیاری یا یک حدودی از آن کرایه بار به خریدار بدهید.

 

 

بعد از یک مدت که کار کنید ، این هزینه حمل بار دستتان خواهد آمد ، که مثلا هزینه بار کرایه تریلی از تبریز به تهران به ازای هر کیلو به طور فرضی 500 تومان است.

به این صورت دستتان می آید که به طرف حسابتان بگویید و او خودش تصمیم می گیرد که با آن کرایه بار سازگار است یا خودش برای بار ماشین دیگری کرایه می کند.

بطور کلی کرایه قانونا بر عهده خریدار است چون شما فروش سراسری دارید یعنی از یک منطقه به کل کشور بار ارسال می کنید با هزینه کرایه های خیلی متفاوت.

 

مسئولیت خسارت در حین باربری با چه کسی است؟

همیشه این سوال در ذهن مشتریان باربری وجود دارد که اگر در هنگام باربری صدمه‌ای به بار وارد شود چه کسی پاسخگو است. این یکی از دغدغه‌های اصلی و همیشگی مشتریان و همین‌طور شرکت‌های باربری است.

 

 

جاده ها در حمل بار نقش اساسی دارند.

استفاده از جاده ها برای توزیع بار نیز مشکلات بسیاری را ایجاد می کند.
کامیون ها علت مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از مشکلاتی هستند که جامعه با آن روبرو است. از جمله این موارد ، احتقان ، مشکلات ایمنی و انتشار آلاینده های هوا است.

به صورت کلی اگر در حین حمل بار خسارتی به بار وارد شود اگر شرکت حمل و نقل، بار مورد نظر مشتری را بیمه کرده باشد در صورتی که بار آسیب ببیند ، کلیه و یا حداقل بخشی از خسارت از طرف بیمه به مشتری پرداخت می‌شود و مسئولیت با بیمه است ، در غیر اینصورت از قبل باید بین خریدار و فروشنده توافق شود.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×