چطور بر ترس هایم غلبه بکنم؟

تجارت

ترس

خیلی ها می گویند که ما از شکست خوردن می ترسیم، از اینکه نتوانیم کار را به نتیجه برسانیم می ترسیم، از اینکه….

شما تا زمانی که بترسید نمی توانید قدم بردارید و اگر قدم بر ندارید نمی توانید موفق شوید، نمی توانید به پول و در آمد خوبی برسید و زندگی سختی خواهید داشت. پس برای رهایی از این ترس ها باید قبل از هر چیزی به ترس هایتان حمله کنید.

ترس از موفقیت

گام های غلبه بر ترس

  • دلیل ترس را بشناس

به دنبال دلیل تَرسِتان باشید.زمانی که دلیل ترس خودتان را بشناسید می توانید آن را از بین ببرید. پس آن را بشناس

  • به ترس حمله کن

بعد از اینکه علت ترس خودتان را شناختید به آن ترس حمله کنید، از آن ترس فرار نکنید. چرا که بهترین راه برای مقابله با ترس های زندگیتان حمله کردن به آن و رفتن به دل آن ترس است.

  • هدف را به بخش های کوچک تقسیم کن

زمانی که هدف بزرگی را در نظر گرفته اید آن را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و قدم به قدم جلو بروید. و تمرکز خود را به اولین بخش هدفتان قرار دهید. به دیگر بخش های هدفتان که از شما دور است فکر نکنید این کار باعث ترس و استرس شما نسبت به آن کار می شود. فکر کردن به آن ها را به آینده موکول کنید و در زمان مناسبش درباره آنها تصمیم گیری کنید.

  • یک نمونه موفق را داشته باش

یک نفر را به عنوان الگو انتخاب کنید که جلوی شما حرکت کرده است، کسی که به موفقیت های زیادی رسیده است. کسانی که در سخت ترین شرایطی که داشته اند توانسته اند تلاش کنند و به اهداف خود برسند. پس با الگو قرار دادن آنها به خودتان انگیزه دهید.

  • دیگران را رها بکنید

یکی از مهم ترین موارد برای غلبه به ترس این است که درباره طرز تفکر دیگران نسبت به شما و حرف هایی که درباره شما میزنند بی توجه باشید.شما هر چقدر به حرف دیگران که درباره شما می گویند فکر کنید و اهمیت دهید باعث ترس بیش از حد شما می شود و این ترس شادی و خوشبختی شما را از بین می برد. مسیر خودتان را بدون توجه به دیگران پیش ببرید.

ترس از موفقیت

  • خدا را فراموش نکن

خدا را به عنوان یک منبع الهام در زندگیتان داشته باشید. تا هنگام ترس و رسیدن به بن بست، به آن پناه ببرید و به آرامش برسید چرا که خدا بهترین خالقی است که می تواند تمام مشکلات را حل کند و ترس وجودتان را از بین ببرد. خدا بهترین حامی است که هرگز شما را تنها نمی گذارد و پشتتان است. پس یاد خدا را هرگز فراموش نکنید.

وشما با این نکات هیچ ترسی در دلتان باقی نمی ماند، پس شروع کنید.

 

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×