چطور مشتری خارجی پیدا کنیم؟ 1

تجارت

چطور مشتری خارجی پیدا کنیم؟

چطور مشتری خارجی پیدا کنیم برای برای کسب و کار و محصول تجاریمان؟ می خواهیم یک سری مقاله درست کنیم که در هر مقاله دو یا سه تا از مواردی که می توانید با آن ها مشتری های خارجی را به دست بیاورید به شما معرفی کنیم.

اما قبل از هر چیزی باید این را بدانید که در ابتدای کار تا زمانیکه کسب و کار شما رشد نکرده شما نیازی به این آموزش ها ندارید. نیازی به انجام این مواردی که خواهیم گفت ندارید. باید اول کسب و کار خود را شکل دهید. تجارتتان را به یک لول خاصی برسانید بعد می توانید از این آموزش ها استفاده کنید.

 

 

و اما آن هایی که کسب و کار و تجارت دارند و می خواهند به کشورهای مختلف صادرات انجام دهند و به دنبال مشتری های صادراتی هستند به موارد زیر توجه کنند :

مورد اول : رایزن ها

اولین چیزی که می توانید از آن استفاده کنید رایزن های تجاری معرفی شده از طرف سفارتخانه ها در کشورهای مختلف هستند که متاسفانه ایران فعلا تعداد رایزن های کمی دارد. هرچند که قبلا زیاد بود اما به خاطر اینکه سازمان توسعه تجارت ایران نتوانست هزینه هایشان را بدهد ، یک مقداری ضعیف شده است.

فکر می کنم که الان کلا حدود 8 رایزن داریم که در کشورهای افغانستان ، پاکستان ، ارمنستان و عراق هستند.

 

 

فوق العاده تاثیر گذار هستند.

می توانید در اینترنت بزنید لیست رایزن های کشورهای مختلف یا سایت سازمان توسعه تجارت را باز کنید.

در این سایت اطلاعات هر کدام را برایتان می آورد. می توانید با استفاده از شماره تماس هایشان با آن ها ارتباط برقرار کنید. خیلی خوب شما را راهنمایی میکنند.

این را هم بدانید که یکی از وظایف رایزن ها این است که فرصت های تجاری مختلف را در کشور های مختلف شناسایی کنند تا به یک روشی فرصت ها را به بازرگانان معرفی کنند و مراودات تجاری بین دو کشور را افزایش بدهند.

بنابراین شماره تماسشان سرچ کنید و به دست بیاورید و از آن ها استفاده کنید.

حتی اگر یک سری کشورها رایزن تجاری هم نداشتند ، پیشنهاد می کنم این بار رایزن فرهنگی سرچ کنید و بعد از اینکه شماره هایشان را پیدا کردید ، با آن ها ارتباط بگیرید و آن ها را به زبان بگیرید. چون اکثرا اطلاعات تجاری و بازرگانی خیلی خوبی دارند. به شما هم اطلاعات می دهند. از آن ها استفاده کنید و خیلی از فرصت ها را با راهنمایی آن هامی توانید به دست بیاورید و فوق العاده برایتان تاثیر گذار خواهد بود.

 

مورد دوم : یلوپیج ها

دومین چیزی که باید بدانید بحث yellow page ها است. yellow page ها یک سری پایگاه های اطلاع رسانی هستند که شرکت های مختلف ، تولید کننده ها ، بازرگانان در اینجا خودشان را معرفی می کنند. در واقع یک سری وبسایت هستند که در جهان شناخته شده اند و استفاده می شوند.

 

 

در ایران هم وبسایت کتاب اول و یلوپیج ایرانی هستند که شما با استفاده از این ها می توانید کلی اطلاعات درباره تولید کننده ها به دست بیاورید.

حتی می توانید در مورد یک کشور خاصی مثلا کشور آلمان اطلاعات بدست بیاورید. می توانید بروید و یلوپیج آلمان را ببینید و اطلاعات تجاری تولید کننده ها و بازرگانان مختلف را از آن پیدا کنید و به این شکل با آن ها ارتباط برقرار کنید ، خود و محصولتان را برای آن ها بشناسانید و مراودات تجاریتان با آن ها شروع شود.

 

 

در مقاله های بعدی موارد بعدی را هم ذکر خواهیم کرد با ما همراه باشید تا با اصول پیش بروید و مشتری های خارجی پیدا کنید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×