کدام محصول بهتره ، محصول صادراتی یا وارداتی ؟

تجارت

کدام محصول بهتره ، محصول صادراتی یا وارداتی ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آماده باشد که برای تجارت بهتره چه محصولی انتخاب کنیم یا مثلا به صادرات یا واردات بپردازیم در این پست قصد راهنمایی شما را داریم.

 محصولات وارداتی و مزیت های آن

یکی از مزیت های محصول وارداتی ، یک جا متمرکز بودن این محصولات هستند به عنوان مثال محصول وارداتی موز از مرز بازرگان وارد میشود و هرکس بخواهد وارد تجارت این محصول شود باید به یک روشی به مرز بازرگان و تجار فعال در این مرز دسترسی پیدا کند ، بنابراین هر کسی دسترسی کامل به این مرز را ندارد و اگر ما بخشی از محصولاتی که از این مرز وارد میشود در دست بگیریم ، سود های موجود در این بازار نصیب ما هم میشود . مزیت دوم این است که جامع هدف شما داخلی میباشد یعنی شما در بازار داخلی باید بازاریابی کرده و محصولات خود را به فروش برسانید ، در بازار داخلی هم تبلیغات ساده تر میباشد و هم اعتماد سازی راحت تر صورت میگیرد.

چشم انداز شما به عنوان یک تاجر پس از اینکه توانستید محصولاتتان را بفروشید و تو بازار شناخته شوید حالا در نقش یک وارد کننده ظاهر میشید و محصولات را خودتان از کشور های دیگه وارد میکنید .

صادراتی یا وارداتی
صادراتی یا وارداتی

محصولات صادراتی و مزیت های آن

محصول صادراتی سود بهتری دارد ولی متمرکز در یکجا نیست (البته نه همه محصولات) بعضی از محصولات فقط در بعضی از شهرستان ها بار خوبی دارد و شاید شما مجبور باشید برای صادرات هر محصول به شهرستانی که بار در آنجا قرار دارد سفر کنید . سختی کار در این قسمت است که مشتری های شما خارجی هستن و شما باید در داخل فروش کرده باشید و یک رزومه ی فروش برای اعتماد سازی با مشتری خارجی داشته باشید و تجربه ی فروش در داخل قبلا امتحان کرده باشید.

چشم انداز ما برای صادرات باید این باشد که بعد از مدتی اگر از سود یک محصولی راضی بودیم ، به عنوان تولید کننده شروع به تولید آن محصول کنیم و محصول خودمان را صادر کنیم .

بهتره برای انتخاب محصول در تجارت این دو مورد را با هم داشته باشیم و نه در مقابل یعنی در ابتدا اگر صادرات داریم کم کم واردات هم انجام بدیم یا بالعکس تا با نحوه تجارت هر گونه محصول چه وارداتی و چه صادراتی آشنا بشیم و با توجه به علایق و سود و دیگر خواسته هایمان به تجارت چند محصول خاص بپردازیم.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×