چه محصولی برای شروع تجارت انتخاب کنم؟

تجارت

انتخاب محصول مناسب برای شروع تجارت امر بسیار مهمی میباشد، زیرا این انتخاب فرآیندی است که کل مسیر را تعیین میکند، انتخاب درست محصول برای شروع تجارت به رشد سریع تر شما و اینکه خیلی راحت تر بتوانید مسیرتان را ادامه بدهید کمک میکند.

 

کدام محصول برای شما بهترین انتخاب است؟ کدام انتخاب است که میتواند بیشترین سود را با بیشترین سرعت و در کمترین زمان به شما بدهد؟ کدام محصول خرید و فروشش راحت است و شما از پس معامله آن برمی آیید؟ و در کل بهترین گزینه برای شما کدام محصول میباشد؟

 

 عوامل تاثیر گذار در انتخاب محصول

موارد مختلفی در انتخاب محصول مناسب دخیل هستند،ازجمله:سن،شهر،موقعیت جغرافیایی و اجتماعی که دارید،تخصصی که دارید،تجربیات کاری که داشته اید،این موارد باید در انتخاب محصول در نظر گرفته بشوند و اینکه به چه محصولی علاقه دارید و دوست دارید اسم شما به عنوان تاجر چه محصولی بر زبان ها آورده شود؟ و در این میان باید به شیوه معامله و خرید و فروش آن محصول نیز توجه داشته باشید.محصول مورد نظر به چه شکلی مورد معامله قرار میگیرد؟ آیا این مورد معامله با روحیات شخصیتی شما همخوانی دارد یا نه؟ آیا با مرور زمان از معامله این محصول خسته نمیشوید؟ استرس به شما وارد نمیشود؟

 

بازار فروش محصولات متفاوت

انواع محصولات بازارشان مختلف است و شکل خرید و فروش متفاوتی دارند، بعضی از محصولات، فصلی هستن و باید استراتژی شما در مورد معامله این نوع محصولات فصلی که یک فصل وجود دارد و فصل دیگر نه، چگونه باید باشد؟ همه این موارد باید در انتخاب نوع محصول مد نظر قرا گرفته بشوند.

 

 

تاثیر روابط در انتخاب محصول

یک موردی که از اهمیت زیادی برخوردار است اما متاسفانه در انتخاب محصول و مسیر تجارت زیاد نادیده گرفته میشود بحث روابط است، که از آن میتوان با عنوان سرمایه های اجتماعی یاد کرد. سرمایه های اجتماعی شامل اعتبار افرادی هستند که شما با آنها در ارتباط هستید و این افراد ارتباطات،اعتبار و تخصص خیلی خوبی دارند و این موارد ممکن است برای شما فرصت های جدیدی فراهم کند و یک فرصت ایده آل باشد.

برای شروع تجارتتان به روابط اطرافیانتان باید دقت کنید انواع روابطی که در اطراف شما وجود دارند ممکن است موقعیت های نابی برای شروع تجارتتان باشد که شما به آنها بی تفاوت هستید که باید به آنها توجه کنید و اینگونه فرصت های خوبی برای خودتان فراهم کنید. شاید شما میخواهید شروع به تجارت بکنید اما خیلی از شما ممکن است هیچ تجربه تجاری نداشته باشید. ممکن است ندانید باید از کجا شروع کرده و محصولی را نمیشناسید که بتوانید با آن تجارت را شروع کنید و از شکل خرید و فروش محصولات آشنایی ندارید.

 

برای تجارت موفق روابطتان را گسترش دهید

شما میتوانید نام تمام افرادی که با آنها در ارتباط هستید را در یک کاغذ لیست کنید سپس بنویسید هرکدام چه شغلی دارند اگر بیکار هستند بنویسید چه فرصت هایی در دستشان دارند؟ چه روابطی دارند؟ ببینید با این موقعیت هایی که دارند کدام یک از این افراد میتوانند یک فرصت جدیدی برای شما ایجاد کنند و یک اعتبار برای شما محسوب بشوند و کدامیک مهم هستند، سعی کنید از این موقعیت ها استفاده کنید.

افرادی که اطلاع دارید فعالیتشان به چه شکل است و چطور میتوانند برای شما مفید باشند با آنها صحبت کرده و  اطلاعات جدیدی بگیرید و اینگونه برای خودتان فرصت جدیدی فراهم کنید اما اگر در مورد فعالیتشان هیچ اطلاعاتی ندارید و نمی دانید چطور میشود برای شما فرصت و موقعیت تجاری محسوب شود در بهترین فرصت به سراغشان بروید و با آنها صحبت کنید و در مورد  نحوه فعالیتشان از آنها سوال بپرسید و سپس با طرح تاجر شوید وسیستمی که ما فراهم کرده ایم تطابق بدهید ببینید شما چطور میتوانید از این موقعیت ها استفاده کنید. حتما این تمرین را انجام بدهید و اگر درست انجام بدهید متوجه خواهید شد که چقدر روابط و فرصت در اطراف شما وجور دارد که شما نادیده گرفته و استفاده ای از این موقعیت ها نکرده اید. بعد از این تمرین میبینید فرصت ها و انتخاب هایی برای شما پیش می آید که باید انتخاب کنید کدام یک از این گزینه ها می تواند محصول اصلی شما برای تجارت باشد.

روابط با افراد به عنوان بهترین فرصت های تجاری

افراد و روابطی که در اطراف شما هستند بهترین فرصت های تجاری میتوانند برای شما باشند که حتما باید به آنها توجه کرده و از این روابط استفاده کنید.فرصت ها و موقعیت های تجاری که در اطراف شما وجود دارند را بشناسید و از آنها برای رشد و ترقی خودتان استفاده کنید.

 

در طرح تاجر شوید به صورت مفصل درمورد انتخاب صحیح محصول برای شروع تجارت صحبت شده است، زیرا انتخاب درست یکی از مهمترین گزینه ها برای شروع تجارت است. با نظرات و پیشنهادات خود ما را همراهی کنید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×