چگونه اعتمادسازی کنیم؟ 1

تجارت

چگونه اعتمادسازی کنیم؟

خیلی از افراد در مورد بحث اعتماد سازی می پرسند. اینکه چطور اعتماد سازی کنیم که مشتری به ما اعتماد کند ، از ما خرید کند و پول به حساب ما بزند. بحث های اعتمادسازی خیلی گسترده و طولانی است ، برای همین تصمیم گرفتیم به خاطر شما مخاطبان عزیز تمام مواردی که در بحث اعتمادسازی نیاز است که بدانیم و اگر رعایتش کنیم ، مشتری های بیشتری را جلب کنیم و به سمت خود بکشیم را در چند مقاله به صورت سلسله وار در اختیارتان بگذاریم.

بنابراین از شما می خواهیم که با ما همراه باشید و به ما بازخورد بدهید.

در هر مقاله در بحث اعتمادسازی سه مورد را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

شما اگر تمامی این موارد را رعایت کنید و در تجارتتان به کار بگیرید فوق العاده قوی تر در ذهن مشتری های خود دیده خواهید شد و سریع تر اعتماد را جلب می کنید.

 

 

نکات مهم در جلب اعتماد:

مورد اول : در طول رابطه ثابت قدم باشید

خیلی ها انتظار دارند امروز که آمده اند و کسب و کاری را شروع کرده اند ، امروز نه اما نهایتا تا یک هفته دیگر از او خرید کنند.

به هیچ وجه این طور نیس. شما باید به مشتری خود یک بازه زمانی حداقل یک ماهه بدهید.

 

 

مشتری حداقل یک ماه از زمانی که شما را شناخته است ، حداقل به مدت یک ماه شما را رصد می کند ، شما را می بیند و دنبالتان می کند تا ببیند فعالیت شما چطور است ، به چه شکل کار می کنید و نهایتا بعد از یک ماه است که تصمیم می گیرد اولین خریدش را از شما انجام دهد.

بنابراین در طول رابطه تان با مشتری ثابت قدم باشید. امروز کار می کنید ، چهار روز نیستید دوباره دو روز بعد میایید ، پرقدرت و هیجانی فعالیت می کنید ، چهار روز بعد دوباره نیستید. مشتری با خودش فکر می کند : ” احیانا اگر از این خرید کردم امروز هست ، چهار بعد نبود ، چه کار کنم؟دستم به کجا بند است؟ اگر پول به حسابش زدم ، اگر نبود چکار می توانم بکنم؟ ”

 

 

بنابراین ثابت قدم باشید ، فعالیت مستمر داشته باشید ، هر روز فعالیت بکنید ، هر روز با مشتری ارتباط بگیرید ، این ثبات شما را نشان می دهد که مشتری را قانع می کند.

همین اوایل کار انتظار نداشته باشید از شما خرید انجام شود و فروشتان فوق العاده بالا برود.

نه اینطور نیست همین که ناامید می شوید و کنار می کشید ، نتایجی که در آینده قرار بود به سمتتان بیاید را می سوزانید و دیگر به سمتتان نمی آیند.

 

مورد دوم : فقط معرفی محصول و مشخصات فنی کافی نیست (از شبکه های ارتباطیتان استفاده کنید)

خیلی ها فکر میکنند فروش این است که مثلا یک محصول ذرت داریم ، ذرت روسیه است ، از بندر فلان است ، اینقدر طول می کشد بار شود و تمام.

این ها مشخصات فنی محصول شماست و ده ها نفر غیر از شما هم همان محصول را دارند.

شما باید یک مزیت و برتری داشته باشید که مشتری شما را ترجیح بدهد و از شما خرید کند.

سعی کنید با مشتری ارتباط عاطفی ایجاد کنید و گرم بگیرید ، یک مزیتی داشته باشید.

 

 

این محصول شما را همه دارند و درست است که مشخصات فنی اش را داده اید ، باید دلیل قانع کننده  به او بدهید که شما بهترین گزینه برای خرید هستید.

در رابطه با همین موضوع از شبکه های ارتباطی خودتان استفاده کنید ، شبکه های اجتماعی که الان هستند ، مشتری ها در آن شبکه ها با شما در ارتباط هستند ، بهترین گزینه هستند. آن جا می توانید رابطه عاطفی با مخاطب ایجاد کنید ، آن جا می توانید قبل از این که مخاطب با شما ارتباط بگیرد ، یک سری شناخت ها ، یک سری اعتمادسازی ها را در او ایجاد کنید. آن جا دیگر نیازی نیست تک تک روی مشتری ها کار کنید ، ده ها و صدها و هزاران نفر آن جا هستند و شما با یک حرکتتان ، می توانید روی همه آن ها تاثیر بگذارید.

 

 

بنابراین فکر نکنید که فروش فقط معرفی محصول است ، باید یک نقطه مزیتی داشته باشید که با این مزیتتان مشتری به شما اعتماد کند که شما گزینه بهتری هستید ، که اوکی می تواند از شما خرید کند.

به فکر مشتریتان باشید  و حس و ارتباط عاطفی با مشتری را ایجاد کنید.

 

مورد سوم : به مشتری اطمینان بدهید

خیلی از مواقع راحت به مشتری خود بگویید ، همین راحت گفتن شما ، یک قدرتی در مشتری ایجاد می کند ، یک اطمینانی به او می دهد که اصلا تصورش را نمیتوانید بکنید.

 

 

مثلا بگویید : ” آقا مطمئن باشید. ما از جنسمان مطمئن هستیم. آقا خیالتان راحت باشد کالا به دستتان می رسد. آقا من به فکرش هستم اصلا نگران نباش. نگران نباش جنس را سر تایم مقرر به دستت می رسانم. ”

خیلی مستقیم بگویید :  ” به من اعتماد کن ”

خیلی از مواقع همین مورد ، خیلی سریع جواب می دهد.

پس اطمینان را زبانی به مخاطبتان بدهید.

این ها ۳ تا از نکات اولی بودند که در بحث اعتمادسازی باید رعایت کنید.

در مقاله های بعدی نکات دیگری را خواهیم گفت ، با ما همراه باشید.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×