چگونه مشتری خارجی پیدا کنیم؟ 3

تجارت

چگونه مشتری خارجی پیدا کنیم؟

در ادامه مقاله های قبلی می رسیم به موارد بعدی ، برای پیدا کردن مشتری خارجی و جذب کردن آن به سمت خودمان. تا اینجا در مورد رایزن ها (مشاور های تجاری) ، یلو پیج ها ، سایت های B2B و B2C ، اتاق بازرگانی و موسسات داخلی در رابطه با تجارت با کشورهای دیگر مانند سازمان توسعه تجارت و … صحبت کردیم. با ما همراه باشید تا موارد مهم بعدی را با هم بررسی کنیم.

 

 

مورد پنجم : شرکت های بازرگانی و صادراتی برای ما در جذب مشتری خارجی چه کمکی می توانند بکنند

یکسری شرکت های بازرگانی و صادراتی هستند که می‌توانید از آنها در ابتدای کار کمک بگیرید و مشتری های خارجی را به سمت خود بکشانید.

شرکت های بازرگانی چه کسانی هستند؟ مثل خودمان ، مثل افرادی که در طرح تاجر شوید کسب و کار تشکیل می دهند و شرکت های بازرگانی خودشان را تشکیل می‌دهند.

برای مثال اگر شخصی سراغ آقای پوردانش برود و یک محصول مرتبط با حوزه کاری او داشته باشد و پیشنهاد جذابی به آقای پوردانش بدهد ، قطعا به آن شخص کمک می کند. چرا؟

چون با فروش و ارسال محصول او ، با صادرات محصول او ، یک نفعی به آقای پوردانش هم می رسد.

 

 

بنابراین بروید سراغ شرکت‌های بازرگانی مرتبط با کار خودتان و از آنها کمک بگیرید.

در ابتدای کار به صورت غیر مستقیم و با کمک آن ها صادرات انجام دهید.

همچنین یک سری شرکت‌ها هستند به نام شرکت های صادراتی.

این شرکتها فعالیت در داخل ایران ندارند. خود در داخل ایران هستند ، اما عمده فعالیتشان به صورت ترانزیتی است یعنی از کشورهای مختلف به صورت ترانزیتی بارهای مختلف را به به فروش می رساند. بین ایران و روسیه – بین روسیه و آلمان – آلمان و ترکیه و … با کشورهای مختلف به این شکل مراوده دارند.

 

 

حتماً سراغ این شرکت ها بروید و اطلاعات بگیرید. کاملاً صادقانه و دوستانه از آنها راهنمایی و کمک بخواهید ، نگویید ” زنگ زدم جواب ندادند ”

باید ده ها و صد ها بار زنگ بزنید.

شما باید به ده‌ها و صدها شرکت مختلف زنگ بزنید تا نهایتاً یکی به شما جواب بدهد.

دنبال لقمه آماده نباشید ، باید تلاش کنید ، باید بها پرداخت کنید و باید آن قدر به دنبالش بروید تا جواب بگیرید.

شاید یک شرکت با شما همکاری کند ، یکی اطلاعات به شما بدهد ، یکی شماره تماس خیلی مفید به شما بدهد.

همه این ها در نهایت به شما کمک می کند که شما بتوانید به آن مقصدی که دارید برسید.

 

مورد ششم : شرکتهای مدیریت صادرات در زمینه جذب مشتری خارجی چگونه می توانند کمک کنند؟

قبلا در مقالات قبلی توضیحات مفصلی در این مورد این شرکت ها ارائه کردیم  می‌توانید امر بازاریابی را به این شرکت ها بسپارید که این شرکت‌ها برایتان انجام دهند.

البته شرکت های مدیریت صادرات خیلی کمی در ایران وجود دارد که کارشان کاملاً حرفه ‌ای باشد. چون شرکت های مدیریت صادرات باید در کشورهای خارجی باید یک زیرساخت داشته باشند ، باید بازاریابی کرده باشند ، باید ردپایی در آنجا داشته باشند که بتوانند محصول شما را بازاریابی کنند و به فروش برسانند. از این تعداد کم باز هم هستند شرکت‌های قدری که بتوانند کمکتان کنند.

 

 

می توانید امر بازاریابی را به این ها بسپارید ، قرارداد ببندید.

در ابتدا هم نیازی نیست پولی به آنها پرداخت کنید.

به ازای فروشی که انجام می‌دهند پورسانتی از شما دریافت می‌کنند.

شاید در ابتدا سودتان پایین بیاید ، اما می ارزد که برند شما شناخته شود.

بدین ترتیب شما آرام آرام مشتری ها را می شناسید و در آن جاهایی که باید ، رد پا داشته باشید و بعد ها می توانید خودتان مستقل شوید و فعالیت آن را برای خود انجام دهید.

 

 

این دو این دو روش از مهم ترین روش هایی هستند که به کمک آنها می توانید فروشتان را ارتقا بدهید و در کشورهای خارجی جای پا داشته باشید.

تا اینجا روش هایی را بررسی کردیم که بدون هیچ هزینه یا با کمترین هزینه بتوانید مشتری خارجی پیدا کنید. در ادامه به روش هایی که باید هزینه کنید خواهیم پرداخت. قطعا آن روش ها خیلی ساده تر و سریع تر شما را به مقصد می‌رسانند البته اگر اصولی پیش بروید خیلی جاها شما کلی پول خرج می کنید و هیچ نتیجه ای نمی‌گیرید به آن مراحل هم خواهیم رسید فعلاً این روش‌های بدون سرمایه را به کار بگیرید و نتایج را با ما به اشتراک بگذارید.

 

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×