چگونه وارد تجارت شویم؟

تجارت

برای ورود به بازار تجارت راههای مختلفی وجود دارد اما در مقدمه آنچه که باید به آن توجه کرد انتخاب یک محصول برای ورود به بازار تجارت و همچنین یافتن بازار مناسب برای فروش آن محصول است.

 

برای اینکه وارد بازار تجارت شویم و به عنوان یک تاجر فعالیت کنیم راه های مختلفی پیش رو داریم اما اینکه من میخواهم تاجر چه چیزی باشم و تجارت خودم را با چه محصولی شروع کنم در ابتدای راه باید مشخص شود، پس از انتخاب محصول آنچه اهمیت دارد توجه به بازار محصول مورد نظر است،اینکه راه های ورود به بازار این محصول چیست؟برای این منظور میتوانیم از بازارچه ها،گمرکات،سفارت خانه ها،نمایشگاه ها و…. استفاده کنیم.

پس از انتخاب محصول و یافتن راه های ورود به بازار محصول مورد نظر جدای از این بحث که آیا من سرمایه دارم یا نه، چند راه برای ورود به بازار تجارت وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم:

تجارت با مغازه داری

اولین راه و ساده ترین راه برای ورود به تجارت این است که یک مغازه بگیرید، در این صورت درسته که تاجر نیستید و فقط مغازه دار محسوب میشوید اما در مسیر تجارت قرار دارید و میتوانید در این راه قدم بردارید و با راهکار های مختلف،فروش خود را گسترش داده و موفق شوید.

 

انبارداری و تجارت

در مرتبه بالاتر برای ورود به تجارت میتوانید انبار بگیرید و انبار را از اجناس مورد نظر پر کرده و با سیستم طبقه بندی صحیح نگه داری  کرده و با عرضه به بازار به صورت عمده فروشی فعالیت کنید و به این صورت وارد بازار تجارت شوید.

 

 

چگونه با اخذ نمایندگی شرکتهای معتبر وارد عرصه تجارت شویم؟

در این مورد میتوانید با توجه به محصول مورد نظر خودتان نمایندگی محصول را از شرکت های معتبر گرفته و اجناس را با برند خودشان در سطح شهر یا استان خودتان بفروش برسانید. تنها محدودیتی که در این راهکار وجود دارد این است که شما محدود به منطقه خاصی هستید و نمیتوانید در سطح وسیع تری فعالیت کنید.

 

شروع تجارت با راه اندازی یک فروشگاه

فروشگاه ها میتوانند هم اینترنتی باشند هم فیزیکی، در فروشگاه های اینترنتی میتوانید مشتری را از طریق طراحی سایت های اینترنتی برای خود جذب کرده و محصولاتتان را به فروش برسانید، طراحی فروشگاه اینترنتی نیازمند سرمایه بالایی نیست.فروشگاه های فیزیکی نیز به صورت پایدار در جهان فیزیکی قرار دارند و میتوانند به فعالیت تجاری خود بپردازند و محصولات خود را به فروش برسانند.

 

ورود به بازار تجارت با واردات

واردات یکی دیگر از مراحل ورود به بازار تجارت است،با وارد کردن محصول و فروش آن میتوانید به عنوان یک تاجر فعالیت کنید.در این مورد آنچه اهمیت دارد این است که بتوانید در بازار تجاری نفوذ پیدا کرده و با شیوه های صحیح مذاکره و عقد قرارداد فرد موفقی در تجارت شوید.

چگونه مدیر فروش یک کارخانه شویم؟

مدیر یا عامل فروش یک شرکت یا کارخانه خاص شوید. بسیاری از کارخانه ها این کار را انجام میدهند که با فردی با توانایی مالی،ارتباطی و… قرارداد میبندند و با گرفتن ضمانت نامه های لازم آن فرد به عنوان عامل فروش(مدیر فروش)آن مجموعه محسوب میشود و در واقع نمایندگی انحصاری فروش محصولات آن شرکت یا کارخانه به آن فرد تعلق میگیرد و کارخانه،دیگر محصولاتش را به افراد دیگر نمیفروشد.

 

 

تجارت در بازاریابی(ویزیتوری)

شما میتوانید محصول مورد نظر را بازاریابی کرده و این محصول را در شهر های مختلف معرفی کرده و به فروش برسانید و از این کار پورسانت خودتان را دریافت کنید. بازاریابی در خارج از کشور نیز میتواند مطرح شود، در این صورت پس از بازاریابی و یافتن مشتری، محصول مورد نظر را به خارج از کشور صادر کرده و در آنجا به فروش برسانید و به این طریق وارد عرصه صادرات شوید.

 

واسطه گری (دلالی) در تجارت

شما میتوانید خریدار محصولات تولیدکنندگان کوچک باشید. به عنوان مثال: واسط، محصولات کشاورزی که در مناطق خاصی تولید میشود مثل سیب زمینی را از کشاورزان خریداری نموده و به صورت عمده در بازار اصلی به فروش میرساند.یا کالایی مانند فرش که در خانه های مختلف تولید میشود را خریداری میکند و مجموعا به صورت یکجا و عمده به فروش میرساند و در تجارت نقش آفرینی میکند.

 

این موارد مجموعه ای از راه های مختلف برای ورود به بازار تجارت هستند که با انتخاب هرکدام شما میتوانید وارد بازار تجارت شده و نقش آفرینی کنید.

 

در آموزش بعدی با نحوه شروع کردن تجارت در هر کدام از این موارد آشنا خواهید شد با مجموعه کارافرینی پوردانش همراه باشید و آموزش های بعدی را از دست ندهید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×