کسب درآمد از مناطق آزاد اقتصادی

تجارت

مناطق ویژه اقتصادی

پس از جنگ جهانی دوم سازمانی توسعه صنعتی ملل متحد تشکیل شد و هدف این سازمان توسعه اقتصاد کشور های در حال پیشرفت بود و با تصمیم این سازمان ، بعضی از مناطقی که به بندرها و مرزها و گمرک های  کشورهای دیگر نزدیک بودند به عنوان منطقه آزاد اقتصادی انتخاب شدند تا این مناطق از قوانین سخت صادرات و واردات مستثنا باشند .

به عنوان مثال اگر کالایی بخواهیم به ایران وارد کنیم شامل هزینه هایی مثل عوارض گمرکی ، حقوق ورودی ، مالیات برارزش افزوده و … میشود ولی در مناطق آزاد این هزینه ها گرفته نمیشود .

مناطق آزاد اقتصادی ایران

مناطق آزاد جزئی از خاک کشور حساب میشن ولی در بحث تجارت جز مناطق گمرکی نیستند برای مثال اگر کالایی وارد منطقه آزاد ارس شود هیچگونه مالیات و عوارض گمرکی پرداخت نمیکند به همین دلیل است که در این مناطق ماشین های لوکس دیده میشن که با یک سوم قیمت خریداری شده اند.

ایران دارای 7 منطقه آزاد اقتصادی میباشد از جمله : مناطق آزاد ارس ، انزلی ، ماکو ، قشم ، کیش ، اروند و چابهار میباشد.

هدف از مناطق آزاد اقتصادی در ایران

یکی از مهمترین اهداف احداث مناطق آزاد احداث کارخانجات در این مناطق و صادرات محصولات تولید داخلی میباشد و با صادرات ارز آوری داشته باشیم اما متاسفانه درحال حاضر این مناطق به محل دپو محصولات خارجی تبدیل شده اند .

روش های درآمدزایی از مناطق آزاد اقتصادی

اولین روش راه اندازی تولیدی در این مناطق میباشد ، مزیت راه اندازی تولیدی در این مناطق عدم پرداخت عواض گمرکی و حقوق ورودی برای پیشرقته ترین دستگاه های صنعتی میباشد ؛ دومین مزیتی که بسیار اهمیت دارد کارخانجاتی که در مناطق آزاد احداث میشوند هیچگونه مالیات و دارایی به مدت 20 سال پرداخت نمیکنند! ؛ سومین مزیت این روش ، صادرات محصولات تولید شده در کارخانه باز هم بدون پرداخت عوارض گمرکی اگر هم محصولی شامل عوارض گمرکی شد میتوانید به مناطق آزاد کشورهای دیگر به صورت کاپتاژ بفرستید تا باز هم عوارض گمرکی نپردازید .

دومین روش احداث شرکت های خدماتی یا شرکت های بازرگانی در مناطق آزاد میباشد که در این صورت تا 20 سال معاف از پرداخت مالیات میباشید و درحال حاضر شرکت های زیادی در مناطق آزاد تاسیس شده اند ولی در کلان شهرها در حال فعالیت میباشند .

سومین روش تحقیق کردن در مورد کشورهای همسایه و یافتن نیاز کشور خود میباشد که شما میتوانید با جمع آوری اطلاعات مناسب به کشور مقصد رفته و محصول مورد نیاز کشور خود را وارد کرده و در مناطق آزاد به فروش برسانید تا از شما هیچ عوارض گمرکی برای واردات نگیرند .

 

اگز دوست دارید اطلاعاتی درمورد تجارت چمدانی به دست بیاری و با این روش کسب درآمد کنی روی تجارت چمدانی کلیک کن .

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×