چگونه تجارت کفش را شروع کنیم؟

تجارت

کفش پوششی است که برای محافظت و راحتی پای انسان در هنگام انجام کارهای گوناگون استفاده می شود.کفش ها را می توان با روش های مختلفی از نظر ظاهری، جنس، جنسیت، سن و سال و کاربرد آنها دسته بندی کرد. طراحی کفش ها در طول زمان تغییرات بسیاری پیدا کرده است و ظاهر هر کفش به کارکرد آن بستگی دارد.

 

تولید کفش

در کشور ما تبریز، تهران، اصفهان و مشهد جزو سرآمدهای تولید کفش هستند اما شهر تبریز در تولید کفش های چرم و با کیفیت شهرت جهانی دارد.

کشور چین با تولید سالانه 13 هزار و 523 میلیون کفش مقام نخست تولیدکنندگان را به خودش اختصاص داده است و سهم آن از تولید جهانی 57 درصد است پس از آن نیز کشورهای ترکیه، ایتالیا و مکزیک به عنوان برترین تولید کنندگان کفش در جهان می باشند. ایران نیز با تولید 177 میلیون جفت کفش در سال جایگاه دوازدهم را به خودش اختصاص داده است.

 

 

صادرات کفش

در گذشته صادرات کفش به کشورهای مختلف از جمله روسیه، اوکراین، ترکیه و … به طور قابل توجهی انجام می شد، اما در حال حاضر با توجه به اینکه بازار کفش با رکود مواجه شده است، وضعیت صادرات کفش چندان مطلوب نیست. البته در سال 97 میزان صادرات حدود 115 میلیون دلار بوده که نشان دهنده رشد 25 درصدی ارزش صادرات در صنعت کفش است.

در حال حاضر نیز 90 درصد صادرات کفش ایران به کشورهای عراق، افغانستان و آذربایجان است که قسمت عمده آن مربوط به کفش های با رویه چرم می باشد.

 

واردات کفش

سالیانه حدود 1400 تن کفش از کشورهای چین، امارات، ترکیه، آلمان و ایتالیا وارد کشور می شود که ارزش واردات این بخش مبلغی حدود 16میلیون دلار می باشد، که البته سالانه حدود 500 میلیون نیز کفش قاچاق از کشورهای مختلف از چین گرفته، تا ایتالیا به بازارهای داخلی راه پیدا می کند.

 

 

 

مصرف سرانه کفش

مصرف سرانه کفش در ایران 227 میلیون جفت است که سهم ایران از مصرف جهانی1.1  درصد بوده است، یعنی دو جفت کفش برای هر نفر در سال. این در حالی است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی مصرف سرانه برای هر نفر 7 جفت کفش است و اگر ایرانی ها به جای مصرف دو جفت سه جفت مصرف کنند صنعت کفش کشور رونق پیدا میکند.

 

 

تجارت کفش

در نظر داشته باشید کفش برای اینکه جایگاهش را به درستی در بازار پیدا کند باید با بسته بندی شیک و خلاقانه وارد  بازار شود و حتما در جعبه های مخصوص قرار گیرد. تولید کنندگان مختلف معمولا با برندهای مخصوص به خود کفش را وارد بازار می کنند و این تولید کنندگان میتوانند برای هر نوع کفش نام، لوگو و طراحی مناسب در نظر گرفته و سپس محصول را به بازار عرضه کنند و با این چند کار برند را در بازار رواج دهند تا سود بیشتری به دست بیاورند.

بازار کفش از آن دسته اقلامی است که تقریبا هیچ نظارتی بر بازار آن وجود ندارد و به همین دلیل نیز قیمت کفش صرفا بر اساس دلخواه فروشنده تعیین می شود.بر این اساس می توانیم بگوییم حاشیه سود این تجارت گاها تا 100 درصد نیز میتواند باشد.البته فراموش نباید کرد همیشه عرضه و تقاضا قیمت محصول را مشخص میکند و کیفیت محصول باید به حدی خوب باشد تا بتوان قیمت آن را نیز افزایش داد.

در طرح تاجر شوید به طور مفصل در مورد چگونگی تجارت بدون سرمایه صحبت شده است با ما همراه باشید تا بتوانید تجارتی بدون ریسک با درآمدی بالا را در این زمینه تجربه کنید. پیج اینستاگرام و سایت ما را دنبال کنید و با دادن نظرات و پیشنهادات خود ما را حمایت کنید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×