چه زمانی برای ثبت برند مناسب است؟

تجارت

افراد زیادی میگویند من مثلا صاحب فلان کارخانه ام، چندین نمایندگی دارم و سابقه کار زیادی داشته و درسطح کشور فعالیت زیادی دارم، پس با این تجربیاتم میگویم ثبت برند قطعا مهم است و حیثیت و اعتبار یک شرکت را نشان می دهد. بله درست است ثبت برند خیلی مهم است و خیلی از شرکت ها هستند که ارزش برندشان چندین میلیارد دلار است، اما ثبت برند شما زمانی اولویت پیدا می کند که شما درآمدی کسب کنید وشرکت شما حالت عادی پیدا کند و شما رو به رشد باشید، نه اینکه در ابتدا و شروع کار باشید.

 

آیا برای شروع کار و تجارت باید ثبت برند کنیم؟

آقای پوردانش (مدیر مجموعه کارآفرینی پوردانش) در جواب این سوال میگویند: هیچ اجباری برای ثبت برند و شرکت در ابتدای کار نیست وهمیشه هم بر این ادعا داشتم، که این سخنم واکنش های زیادی از طرف افراد داشت. خیلی از افراد انتقاد کردند و نظرات منفی داده اند که ثبت برند خیلی اجباری و مهم است و شما چرا چنین حرفی میگویید. همچنین خیلی افراد دیگر مطابق شخصیت خودشان واکنش نشان داده اند و گفته اند این حرکت و کار شما اشتباه است. اما چه اشتباه و چه درست شیوه کار من اینگونه است و خود من نیز بدون ثبت برند و شرکت شروع کرده ام و ادامه داده ام و بعد از شروع به رشد اقدام به ثبت برند کرده ام.

شما در شروع کار وقتی  پول انجام معامله ای را ندارید، وقتی پول ثبت شرکت را ندارید، ثبت شرکت و به خصوص ثبت برند برای شما چه سودی خواهد داشت؟

 

زمان مناسب برای ثبت برند

قطعا ثبت برند الزامی است و باید ثبت شود اما  زمان مناسب برای این کار چه زمانی است؟ شرکت های موفق و بزرگ همیشه از یک دفتر کوچک شروع به فعالیت کرده اند و بعد از اینکه درآمدشان روتین شده است و فهمیده اند این همان مسیری است که باید پیش بگیرند و ادامه دهند و درآمد اولیه را کسب کرده اند بعد از آن اقدام به ثبت برند کرده اند و الان ارزش برند آنها چندین میلیارد دلار است.

 

 

ثبت برند بعد از کسب درآمد

کریم پوردانش: من به عنوان فردی که کارآفرین هستم و به عنوان فردی که “طرح تاجر شوید” را به افرادی توصیه میکنم، که هیچ کسب و کاری ندارند و میخواهند بدون سرمایه شروع کنند، اگر بخواهم بگویم که باید چند میلیون تومان هزینه کنید برای ثبت برند و شرکت و گرفتن دفتر و هزینه های دیگر، اگر نتوانستند محصولشان را به فروش برسانند بلافاصله دلسرد میشوند و دست از کار میکشند. وقتی من میگویم هیچ نیازی نیست در ابتدای کار ثبت برند کنید برای این است که شما باید ابتدا فروش و تجارت را یاد بگیرید و درآمدی به دست بیاورید و بدانید این درآمد روتین شماست سپس از آن درآمدتان میتوانید ثبت برند کنید.

 

 اولویت های شروع تجارت

بنابراین ثبت برند مهم است اما جزو اولویت ها در شروع کار نیست. در ابتدا و شروع کار تنها تمرکز شما باید بر این باشد که تجارت را یاد بگیرید، اینکه پول به دست بیاورید، بعذ از اینکه پول به دست آوردید اقداماتی مانند ثبت برند و شرکت میتوانند اولویت شما باشند.

 

خیلی افراد وارد حوزه ای شده اند و فعالیت کرده اند اما به این نتیجه رسیده اند که هیچ علاقه ای به کارشان ندارند و اگر این افراد برای ثبت شرکت و برند و … در ابتدای کارشان اقدام میکردند قطعا هزینه هایشان بیهوده بود. اما اگر وارد حوزه ای شوند و برند خاصی برای کار خود انتخاب کنند و فعالیت کنند رشد کنند، سپس  زمانی  که برای ثبت برند خودشان اقدام کنند اگر مشکلاتی مانند تکرار در نام برند و هر مشکل دیگر اتفاق افتاد میتوانند خیلی سریع و به راحتی برند خودشان را تغییر دهند و با یک اطلاع رسانی از تغییر برند با برند دیگری به فعالیت خودشان ادامه دهند.

 

موانع ذهنی در شروع فعالیت

ثبت برند و شرکت مواردی هستند که در آینده باید به آنها فکر کنید، زمانی که شرکتتان و فعالیتتان رشد کرده است. در شروع کار اینها فقط موانع ذهنی شما هستند که نمی گذارند شروع به کار کنید.

باید ابتدا شروع کنید و درآمد کسب کنید، بعدا میتوانید تمام ابزار مورد نیاز را تامین کنید و راهکارهای زیادی وجور دارد که بدون اینکه به مشکلی برخورد کنید به فعالیتتان ادامه دهید.

 

خودتان را درگیر این مسایل و موانع ذهنی نکنید و بدانید برای شروع کار به هیچ چیزی جز یک ایده بی نظیری مانند “طرح تاجر شوید” نیاز ندارید، که وارد کار شوید و شروع به تجارت کنید.

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×