تجارت یا مغازه داری، کدام یک بهتر است؟

تجارت

مغازه داری و تجارت مقوله ای هستند در دو دنیای متفاوت. بستگی دارد علاقه شما چه چیزی باشد و کدام یک را برای فعالیتتان انتخاب کنید، اگر در تجارت قدم اول را درست بردارید میتوانید خیلی از آرزوهایتان را برآورده کرده و موفق شوید و رشد کنید.

 

احتمالا برای خیلی از افراد این سوال پیش بیاد که آیا تجارت بهتر است یا مغازه داری؟

جذب مشتری

دلیل اول این است که در مغازه اگر تبلیغات گسترده ای داشته باشید نهایتا به شعاع 100 یا 200 کیلومتر از مغازه تان افرادی هستند که مشتری شما هستند و به سمت شما می آیند. شما در مغازه با تعداد مشتری های محدود سر و کار دارید. اما در تجارت چطور است؟ ما در طرح تاجر شوید با توجه به اینکه وسعت دیدمان، جهانی است و در قدم اول نیز وسعت دید کل ایران است، بنابراین شما در قدم اول شروع تجارتتان حداقل کل ایران را جزو مشتری هایتان دارید. کل افرادی که در حوزه شما فعالیت دارند میتوانند جزو مشتریهای شما باشند و شما تبلیغاتتان در سطح کل کشور است و تعداد مشتریهایتان نسبت به مغازه بینهایت فرق میکند و به همین ترتیب میزان سودتان نیز بالا میباشد.

 

 

خرده فروشی یا عمده فروشی

دلیل دوم این است که شما در مغازه، خرده فروشی میکنید و عمده فروش نیستید. درست است که در خرده فروشی درصد سود زیاد است اما حجم فروش کم است.در واقع سود اصلی در عمده فروشی است. درست است که در عمده فروشی شما یک درصد مشخص از سود را تعیین میکنید، اما به خاطر اینکه محصول را در تناژها و حجم خیلی بالا به فروش میرسانید سودی که نصیب شما میشود هم خیلی زیاد است، و مزیتی که عمده فروشی دارد این است که شما حجم زیادی از یک محصول را به یک نفر میفروشید و با یک نفر طرف حساب هستید. اما در خرده فروشی با هزاران نفر سر و کار دارید و باید بتوانید جذب کنید که به صورت خرده ازشما خرید کنند تا شما بتوانید سودی به دست بیاورید.

 

محدودیت یا آزادی زمانی و مکانی

دلیل سوم:شما وقتی مغازه دار هستید از صبح تا شب درگیر مغازه هستید و هیچ آزادی ندارید اما در تجارت یک محصولی را اگر میخواهید بفروشید یک معامله ای انجام میدهید، قراردادی امضا میکنید و زمان آزادی که دارید خیلی زیاد است و از صبح تا شب محدود به یک جای خاص نیستید.شاید در عرض هفته یک روز را به یک قرارداد اختصاص دهید و در همان روز کل سودی که باید به سمت شما بیاید را به دست می آورید و سپس کارسپاری میکنید، مثلا یک معامله ای انجام داده و باری را به شرکت های حمل و نقل و انبار میسپارید که مثلا یک حجم خاص از بار را به فلان منطقه خاص بفرستید و شما دیگر درگیر این کارنمی شوید و سودتان را به دست می آورید و بعد از آن آزادی زمانی دارید و میتوانید هرکار دیگه ای خواستید انجام بدهید و محدود به یک مغازه نیستید. میتوانید به کشورها و شهرهای مختلف برای معاملات بهتر سفر کنید و این نیز یکی از مزیت های تجارت است.

همین سه دلیل کافی است برای کسی که میخواهد انتخاب کند.

 

محدودیت درآمد یا درآمدهای کلان

شما خودتان را بسنجید و ببینید آیا خواستار درآمدهای کلان هستید یا درآمد کم؟ آیا به دنبال آزادی مالی و زمانی هستید؟ اگر میخواهید هروقت هر کجا دلتان میخواهد بروید و کارهایتان را به راحتی با تلفن انجام بدهید یا برون سپاری کنید و به کارمندتان بسپارید و معامله کنید تجارت را انتخاب کنید. اما ممکن است شخصیت شما جوری باشد که دلتان میخواد فقط در مغازه باشید و خرده فروشی کنید و اینگونه سود به دست بیاورید در واقع شما در ابتدا باید به خودتان فکر کنید ببینید چه چیزی میخواهید؟ آزادی مالی، زمانی و مکانی میخواهید یا درآمدزایی در مغازه را میخواهید؟انتخاب با شما است.

در “طرح تاجر شوید “میتوانید بدون سرمایه اولیه کسب و کار خودتان را شروع کنید

درباره نویسنده

admin3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×