چگونه تاجر برنج شویم؟

تجارت

برنج یکی از محصولات محبوب سرسفره های ایرانی است و یکی از مهم ترین غلات و اقلام غذایی در جهان محسوب میشود. هم‌اکنون ده‌ها هزار نوع برنج در جهان وجود دارد و بیش از نیمی ازجمعیت جهان از آن به عنوان غذای اصلیشان استفاده میکنند.

 

آشنایی کامل با تجارت برنج

آیا در مورد تجارت برنج اطلاعاتی دارید؟آیا میدانید با تجارت برنج چقدر میتوانید سود به دست بیاورید؟

 

 

تولید برنج

برنج سالانه به میزان 741 میلیون تن تولید میشود و بزرگترین تولیدکننده هایش چین و هند هستند که البته بزرگترین مصرف کننده هایش نیز هستند، اما به نظر شما سهم ایران از این تناژها چقدراست؟ ایران سالیانه 2میلیون و نهصد هزار تن تولید برنج دارد.

 

واردات برنج

این کشور برای رفع نیازهای داخلی خود در سال یک میلیون و سیصد هزار تن واردات میکند و همه نیاز مصرفی ایران از تولید خودش برطرف نمیشود و بخش اعظمی از تجارت برنج مربوط به واردات است به طوریکه در سه ماه نخست سال 98 مبلغ 663 میلیون دلار ارزش تجاری این محصول حاصل واردات برنج بوده و بیشترین حجم واردات نیز از کشورهای هند و پاکستان است.

 

صادرات برنج

برنج ایرانی کیفیت مرغوبی دارد و صادرات نیز میشود و جزو کالاهای با ارزش صادراتی است و چین یکی از متقاضیان دائمی و اصلی این محصول در سال 98 بوده است. در همسایگی ایران کشورهایی چون عراق و عربستان جزو ده کشوری هستند که بیشترین واردات را در جهان دارند و این یک فرصت تجاری خوب برای تاجران ایرانی محسوب میشود. درست است که برنج ایرانی به دلیل قیمت نسبتا بالایش تقاضای خیلی زیادی در کشوری چون عراق ندارد اما ایران به عنوان یک پل ارتباطی برای این کشوها  محسوب میشود و سالانه تاجران ایرانی حجم سود بالایی را فقط از ترانزیت این محصول به دست می آورند.

 

بنادر مهم در تجارت برنج

بندرهای فعال برای تجارت این محصول بندرهای امیرآباد و بندرعباس،بندر نوشهر و گاها بندر شهید رجایی هستند که میشود رد پای تاجران برنج را در این بنادر پیدا کرد.

 

تجارت برنج در طرح تاجر شوید

اگر شما در طرح تاجر شوید به تجارت برنج شروع کنید چقدر سود عایدتان خواهد شد؟به طور کلی سود خرید و فروش برنج درعمده فروشی، که هدف ما نیز در کارافرینی پور دانش است، حدود 300 الی 500 تومان است، که این بازه سوددهی در دو سال اخیر به دلیل نوسانات خیلی بیشتر هم شده است. در خرده فروشی این سود از 2 هزار تومان تا 5 هزار تومان است.

با این حساب اگر شما در ماه فقط 50 تن از این محصول را خرید و فروش کنید که کلا به اندازه دو ماشین است و این موضوع نیز در طرح تاجر شوید کاملا دست یافتنی است اگر کمترین سود یعنی  هر کیلو 300 تومان را برای فروش در نظر بگیریم شما در سال 180 میلیون تومان سود میکنید، که اگر بعد از مدتی طبق برنامه ریزی ها پیش بروید و خودتان توان بسته بندی و فروش را داشته باشید ناچیز ترین سود یعنی هزار تومان سود برای هر کیلو در نظر بگیرید 600 میلیون تومان سود خالص در سال به دست می آورید. خوبی این محصول این است که بازار فروش آن کاملا نقد و واریزی است، یعنی اول پول میگیرید بعد جنس را تحویل میدهید.

بدین ترتیب وقتی این حجم از فروش و سود سالیانه شرکت ها را در نظر بگیرید جایزه دادن ماشین برایتان منطقی به نظر میرسد.

 

در طرح تاجر شوید بدون هیچ سرمایه اولیه و بدون هیچ محدودیتی در هر سن و سالی، چه زن باشید چه مرد، چه شهرستان یا تهران خیلی راحت میتوانید تجارت برنج را شروع کرده و تاجر برنج باشید.

با نظرات و پیشنهادات خودتان ما را همراهی کنید.

درباره نویسنده

admin3

1 دیدگاه برای “چگونه تاجر برنج شویم؟

  1. سلام مطالبتون خیلی مفید و عالی بود ولی کاش بیشتر توضیح میدادین و چجوری وارد طرح تاجر شوید شویم و من خیلی سوالاتم موند که جواباشونو نگرفتم

    • موبایل: ۰۹۹۲۳۷۵۹۸۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×